SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Dobieramy czapki do odpowiedniego kształtu twarzy

W młodości dla niektórych z nas czapka była złem koniecznym. Jedni, z tego wyrośli, a inni nadal zaliczają się do tej grupy. Dobrze jest jednak przekonać się do nakryć głowy, szczególnie, gdy chłodniejsze dni zbliżają się nieubłaganie…

Dobieramy czapki do odpowiedniego kształtu twarzy

W młodości dla niektórych z nas czapka była złem koniecznym. Jedni, z tego wyrośli, a inni nadal zaliczają się do tej grupy. Dobrze jest jednak przekonać się do nakryć głowy, szczególnie, gdy chłodniejsze dni zbliżają się nieubłaganie. No dobrze, ale jak dobrać odpowiednią dla nas czapkę ? Odpowiedź jest prosta, musisz ją dopasować do Twojego kształtu twarzy. Jeżeli wybierzesz odpowiedni model, pokochasz czapki tak samo jak my.

Dobrze dobrana czapka może stanowić doskonałe uzupełnienie każdej stylizacji. Decydując się na odważny wybór, podarujesz sobie nie tylko ciepło, ale i ładny, interesujący wygląd. Zanim wybierzesz czapkę dla siebie musisz skupić się na określeniu proporcji.

Zacznijmy od początku. Zepnij grzywkę, zrób kitkę i stań przed lustrem. Dla ułatwienia możesz obrysować swoje odbicie w lustrze zmywalnym pisakiem, bądź kredką. Gdy ocenisz, jaki kształt ma Twoja twarz, łatwiej będzie Ci doprać odpowiedni model czapki.

TWARZ OWALNA

Masz szczupły podbródek i wysokie czoło? Jesteś szczęściarą. Twoje proporcje są idealne. Możesz sobie pozwolić na każde nakrycie głowy. Bardzo dobrze będzie Ci w chustach, kapeluszach i czapkach. Masz w czym wybierać!

Fot: propozycje H&M

TWARZ PROSTOKĄTNA

Twoja twarz jest szczupła z wysokim czołem. Powinnaś skierować swoją uwagę na czapki z uszami. Najlepiej wypieraj futrzane fasony. Duża czapka pozwoli wyrównać proporcje .

Fot: prpozycje Medicine

TWARZ OKRĄGŁA

Patrząc w lustro widzisz okrągłą brodę, niskie czoło i pełen policzki? Najlepiej będzie Ci w kaszkietach i beretach. Nosząc je na bakier będziesz wyglądać nonszalancko.

Fot: Beret Top Secret

TWARZ TRÓJKĄTNA

Szerokie czoło, mocno zaznaczone kości policzkowe i drobna broda to cechy twarzy trójkątnej. Dobrym rozwiązaniem będą przylegające czapki i wszystkie kombinacje z daszkami.

Fot: Prpozycje H&M

TWARZ KWADRATOWA

Charakterystyczną cechą twarzy kwadratowej  jest szeroka żuchwa, a przy tym szerokie czoło i wyraziste kości policzkowe. Staraj się wybierać czapki, które optycznie wyszczuplą Ci twarz, dziergane z pomponem. Postaw na ciekawe wzory.

Fot: Prpozycje Stradivarius

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *