SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Domowe sposoby na gryzący, wełniany sweter i inne zimowe akcesoria.

Zimą uwielbiamy wełnę, chroni nasze ciało przez zimnem, ale ma jedną uciążliwą wadę. Owcza wełna gryzie! Jeśli wełniany sweter, czapka, szalik doprowadza Cię do szału, mamy kilka sprawdzonych sposób…

Domowe sposoby na gryzący, wełniany sweter i inne zimowe akcesoria.

Zimą uwielbiamy wełnę, chroni nasze ciało przez zimnem, ale ma jedną uciążliwą wadę. Owcza wełna gryzie! Jeśli wełniany sweter, czapka, szalik doprowadza Cię do szału, mamy kilka sprawdzonych sposób, które sprawią, że to się zmieni. Przemień swój gryzący, wełniany  sweter w ulubioną część zimowej garderoby.

Od czego zacząć?

Jeśli chcesz,  by wełna służyła Ci długo i była przejma w dotyku musisz pamiętać, by zawsze prać ją w odpowiednim programie, w odpowiedniej temperaturze i, co jest równie ważne, z dodatkiem odpowiedniego detergentu. W przypadku wełny bardzo ważne jest również suszenie – wełna bardzo łatwo może zmienić swój kształt, skoczyć się, zbić lub całkowicie zdeformować. Pamiętaj o tym i susz swetry zawsze w pozycji poziomej!

To jeszcze nie koniec, w zmaganiach z gryzącym swetrem wspomoże Cię zamrażarka i odżywka do włosów…

1

Program do prania wełny zamiast prania ręcznego

Uważasz, że pranie ręczne to najdelikatniejszy sposób? Nie do końca… Jeśli Twój wełniany sweter ma plamę, aby się je pozbyć musisz mocno trzeć, przez co traci on swoją delikatność. W ten sposób efekt końcowy będzie wręcz odwrotny do zamierzonego. Nie bez powodu pralki posiadają program do prania wełny. Nie bój się z niego skorzystać, będzie o wiele skuteczniejszy o delikatniejszy niż Twoje ręczne pranie….

2

Specjalny detergent do prania

Aby sweter był miękki po praniu, zawsze należy prać go w specjalnym detergencie do wełny. To właśnie on uchroni sweter przed sfilcowaniem i zapewni mu odpowiednią miękkość. Musisz jednak pamiętać, by z nim nie przesadzić. Kieruj się zasadą im mniej, tym lepiej. Zbyt duża ilość płynu tylko usztywni włókna.

3

Zamrażalka

Niska temperatura pomaga niekiedy odświeżyć i odzyskać kształt ubraniom, które przeleżały długo w szafie w szafie, czekając na kolejny sezon Pranie to nie zawsze konieczność. . Niska temperatura ma podobne zastosowanie jeśli chodzi o wełnę. Włóż sweter do foliowego worka, szczelnie zamknij i  i włóż do zamrażarki na cała noc. Następnego dnia wyjmij sweter i wypierz go według naszych wytycznych.  Działa?

Ten kosmetyk sprawi, że Twoje wełniane swetry i akcesoria będą miękkie i delikatne. Pozostaw je w zimnej wodzie z dodatkiem odżywki do włosów na ok. 20 minut. Po tym czasie wypłucz ciuch i w delikatny sposób i pozbądź się nadmiaru wody. Po takim zabiegu sweter będzie miękki i delikatny i pachnący.

5

Suszenie w sposób naturalny

Nigdy nie susz wełnianych ubrań w suszarce bębnowej, bo mogą się one zniszczyć. Nie powinnaś również suszyć swetrów na grzejniku, czy wstawić ich na słońce. Wełna na schnąć w sposób naturalny. Możesz je delikatnie odwirować na bardzo małych obrotach i rozłożyć na płasko na suszarce.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *