SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Domowe Terraria jako doskonały wzmacniacz tlenu: z tej instrukcji dowiesz się jak je posadzić

Każde wnętrze lepiej prezentuje się z odrobiną zielni. Rośliny oczyszczają powietrze, uspokajają i ożywiają pomieszczenie. Jednak często to metraż mieszkania stoi na przeszkodzenie aranżacji zielonej przestrzeni…

Domowe Terraria jako  doskonały wzmacniacz tlenu: z tej instrukcji dowiesz się jak je posadzić

Każde wnętrze lepiej prezentuje się z odrobiną zielni. Rośliny oczyszczają powietrze, uspokajają i  ożywiają pomieszczenie. Jednak często to metraż mieszkania stoi na przeszkodzenie aranżacji zielonej przestrzeni. Rezygnujemy z kwiatów na rzecz  innych designerskich dekoracji, które mają nadać pomieszczeniu oryginalnego wyglądu. Jest jednak coś, co pozwali nam uwzględnić obydwie te kwestie. Terraria stanowią piękny dodatek do biurka, jadalnego stołu, stoliczka, lub każdego innego dobrze naświetlonego miejsca. Nie zajmują dużo powierzni, wyglądają iście designersko, a dodatkowo przemycają do naszego mieszkania odrobinę zielni. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy instrukcję, z której krok po kroku dowiesz się jak posadzić własne  terrarium. Oprócz tego, że są one doskonałym wzmacniaczem tlenu, przykuwają wzrok, i można je przygotować w rozmaitych kształtach i rozmiarach. To naprawdę proste!

 

1.  Materiały

To posadzenia własnego terrarium będziesz potrzebować: pojemnika, aktywnego węgla, ziemi doniczkowej, rękawiczek,  roślin, konewki, mchu oraz kielni.

Fot: bhg.com

 

terrarium1

 

2. Zbuduj bazę

Podłoże pojemnika wypełnił węglem drzewny ( na wysokość 1- 2 cali).

Fot: bhg.com

terrarium2

 

3. Wymieszaj

Pozostałą część węgla wymieszaj z ziemią doniczkową. Użyj do tego kielni, bądź wymieszaj zawartość dłońmi.

Fot: bhg.com

terrarium3

 

4. Dodaj kolejną warstwę

Wypełnij jedną czwartą swojego naczynia mieszaniną węgla i gleby. Co  dwa cale delikatnie ugniataj ziemię, by uniknąć dużych pęcherzy powietrza.

Fot: bhg.com

terrarium4

 

5. Dodaj rośliny

Ostrożnie wyjmij rośliny ze swoich doniczek i umieść je na powierzchni gleby. Pamiętaj, aby zachować przy tym odpowiednie odstępy. Rośliny nie mogą znajdować się zbyt blisko siebie.

Fot: bhg.com

terrarium5

 

6.  Powietrzne kieszenie

Wypełnił ziemią powierzchnię między roślinami. Powinny być one mocno osadzone w gruncie, by nie wystawały poza górną krawędź pojemnika.

Fot: bhg.com

terrarium6

 

7. Stroik z mchu

Przestrzeń pomiędzy posadzonymi  roślinami wypełnij mchem.

Fot: bhg.com

terrarium7

 

8. Daj roślinom pić

Podlej rośliny i postaw pojemnik w miejscu, które jest dobrze oświetlone.  Częstotliwość podlewania terrarium jest ściśle zależna od gatunku roślin, które w nim posadziłaś, oraz od ich naturalnego środowiska. Zanim sięgniesz po konewkę wykonaj test wilgotności gleby.

Fot: bhg.com

terrarium8

 

9. Dalsza pielęgnacja

Pielęgnacja roślin nie będzie wymagała od Ciebie zbyt dużego nakładu pracy. Jeśli zapewnisz im wodę i światło nie będą zbyt wymagające. Zawsze możesz przyciąć pędy, które wyjdą  poza górną krawędź terrarium.

Fot: bhg.com

terrarium9

 

Źródło: bhg.com

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *