SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Domowe triki, które uratują Twoje ubrania. Plamy, przykre zapachy, zagniecenia… My wiemy, jak sobie z nimi poradzić

Plamy po czerwonym winie, popsuty zamek, czy zbyt ciasne buty już nie muszą zaprzątać waszej głowy. Domowe triki, które zobaczycie poniżej po prostu ułatwią wam życie, a nawet niekiedy uratują dzień…

Domowe triki, które uratują Twoje ubrania. Plamy, przykre zapachy, zagniecenia… My wiemy,  jak sobie z nimi poradzić

Plamy po czerwonym winie, popsuty zamek, czy przemoczone  buty już nie muszą zaprzątać waszej głowy. Domowe triki, które zobaczycie poniżej po prostu ułatwią wam życie, a nawet niekiedy uratują dzień. Ubrania zostaną doprowadzone do porządku i wybawione z opresji, a wy zaoszczędzicie pieniądze i nerwy. Nie wierzcie? Wypróbujcie same.

 

1.  Prostownica do włosów wyprostuje  kołnierzyk

 

Jesteś już spóźniona do pracy, a  kołnierzyk przy twoje koszuli wygląda jakby pilnie potrzebował żelazka? Zamiast rozkładać deskę do prasowania, użyj prostownicy. Szybko upora się z zagnieceniami na kołnierzyku. Zaoszczędzić czas i przy okazji będziesz  mogła jeszcze poprawić fryzurę.

domowe _triki

2. Wosk pszczeli jako impregnat do trampek

 

Miłośniczki trampek teraz mogą odetchnąć z ulgą. Nieważne, czy słońce czy deszcz, trampki mogą pozostać na waszych nogach i być suche, bez trudnych do usunięcia plam i zacieków. Wystarczy, że potrzecie je mocno woskiem pszczelim, następnie wysuszycie suszarką.  Rozpuszczony wosk wniknie w materiał, a trampki nie będą pochłaniać wody. Dla nas bomba!

domowe _triki 23. Kwasek cytrynowy wywabi plamy od potu na białej tkaninie

 

W białych koszulkach i bluzkach wygląda się świeżo i elegancko, ale plamy z potu pozostawiają brzydkie ślady i są ciężkie do usunięcia. Aby się z nimi uprać rozpuść w gorącej wodzie 2 – 4 łyżeczki kawsku cytrynowego. W tak przygotowanym roztworze pozostaw tkaninę na kilka godzin, następnie ją wypierz tak jak to zwykle robisz. Po plamach nie będzie śladu. Tę zasadę stosuj tylko do białych ubrań!

domowe _triki 3

4. Ołówek naprawi zamek błyskawiczny

 

Ołówek grafitowany naprawi metalowy zamek błyskawiczny. Gdy się zatnie pomaluj go ołówkiem. Dzięki temu się oczyści i będzie działał jak nowy.

 

domowe _triki 4

5. Białe wino usunie plamę z czerwonego wina

 

Ten sposób na pewno Cię zaskoczy.  Gdy tylko na twoim ubraniu pojawi się plama z czerwonego  wina, polej ją białym winem.   Poczekaj, aż trunki się wymieszają, a następnie delikatnie wytrzyj je ręcznikiem. Nie wcieraj! Na końcu użyj odplamiacza, i po krzyku!

domowe _triki 5

6.  Lakier do włosów wzmocni rajstopy

 

Chyba wszystkie wiemy, że “oczko” w rajstopach pojawia się w najmniej pożądanym momencie, aby uniknąć takich sytuacji po założeniu spryskaj  je lakier do włosów. “Oczko” masz z głowy.

domowe triki 6

7. Sól zakonserwuje kolor ubrań

 

Do prania z kolorowymi ubraniami dodaj jedną łyżkę soli. To uchroni je przed straceniem koloru.

domowe triki 7

8. Alkohol usunie  nieprzyjemny zapach ubrań

 

Niekiedy brzydki zapach na ubraniach, szczególnie tych zakupionych w sklepach z używaną odzieżą utrzymuje się mimo prania. Aby się go pozbyć przelej alkohol do atomizera i spryskaj nim ubranie. Pozostaw do wyschnięcia. Musisz jednak uważać! Alkohol może odbarwić kolorowe ubrania. Zanim spryskasz  całość  przetestuj metodę na niewielkim obszarze tkaniny.

 

domowe triki 8

9. Czerstwy chleb wyczyści zamsz

 

Zabrudzony zamsz wyczyść  wewnętrzną stroną skórki od chleba.

domowe triki 9

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *