SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Drogie Panie robimy to źle: Najczęściej popełniane błędy podczas golenia nóg

Większość kobiet goli swoje nogi w pośpiechu, tym samym nie zapewniając im odpowiedniej pielęgnacji. Depilacja co drugi dzień, a nawet codziennie zamiast pięknych, lśniących nóg przynosi strupki, wrastające włoski czy czarne nieestetyczne kropki? ..

Drogie Panie robimy to źle:  Najczęściej popełniane błędy podczas golenia nóg

Większość kobiet goli swoje nogi w pośpiechu, tym samym nie zapewniając im odpowiedniej pielęgnacji. Depilacja co drugi dzień, a nawet codziennie zamiast pięknych, lśniących nóg przynosi strupki, wrastające włoski czy czarne nieestetyczne kropki? To wszystko jest niestety skutkiem ubocznym nieprawidłowego zabiegu oraz pielęgnacji. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

 

1. Na sucho

 

Przyznawać się drogie Panie, która z nas tego nie robi? Taki zabieg w pośpiechu zdarza się nawet tym najbardziej eleganckim i światowej sławy kobietom. Najzwyczajniej w świecie sięgamy po maszynkę i bez odpowiedniego przygotowania skóry zaczynamy depilację. Niestety najczęstszym efektem jest podrażniona skóra, skaleczenia i oczywiście niedokładnie ogolone nogi. Jednym słowem jest gorzej niż przed goleniem. Większość kobiet oczywiście depilacji dokonuje na mokro, jednak bez użycia jakiegokolwiek produktu, który nadaje odpowiedni poślizg. Efekt? Niemalże identyczny jak podczas golenia na sucho.

 

Najczęściej popełnianym błędem przez Kobiety jest używanie mydła w kostce, które zamiast dawać ostrzu gładki poślizg to tylko i wyłącznie je napina. Jeżeli akurat nie macie pod ręką żadnej pianki czy kremu ułatwiającego golenie nóg to wystarczy, że użyjesz w tym celu najzwyklejszej w świecie odżywki do włosów. Teraz nie ma mowy o żadnych skaleczeniach, a dodatkowo Twoje nogi będą odpowiednio odżywione dzięki czemu zyskają upragniony połysk.

 

 

2. Początek kąpieli

 

W żadnym wypadku depilacji nie wykonujemy od razu po wejściu do wanny czy pod prysznic. Efekty będą zdecydowanie dokładniejsze i skuteczniejsze jeżeli nasza skóra będzie już odpowiednio do tego przygotowana, czyli zmiękczona. Łuski włosa zaczną się otwierać, a my zamiast golić sam zrogowaciały naskórek, prawidłowo ogolimy włosy. Dlatego rada: najlepiej depilować nogi na koniec kąpieli.

 

 

3. Po przebudzeniu

 

Może wydawać się to nieco dziwne, ale pora dnia ma w tym przypadku duże znaczenie. I nie chodzi tu wcale o poranny pośpiech, który towarzyszy większej części z nas. Niemożliwą rzeczą jest być wtedy superdokładną przez co łatwo o podrażnienie skóry i wszelkie zacięcia. Pora dnia ma jednak największe znaczenie dla właściwości skóry. Kiedy ogolimy nogi wieczorem, nasza skóra o poranku będzie znacznie gładsza. Dlaczego tak się dzieje? W nocy skóra nabiera lekkiego obrzęku, dzięki czemu rano cebulki włosów będą zdecydowanie bardziej schowane, przez co mniej widoczne gołym okiem. Dodatkowo na noc można pozwolić sobie na dużo bardziej odżywczy, wręcz tłusty balsam lub masło do ciała, dzięki czemu rano nasza skóra będzie znacznie piękniejsza.

 

4. Stara, tępa maszynka

 

Jeżeli chodzi o wybór sprzętu to dermatolodzy zdecydowanie zalecają maszynki jednorazowe. Jest to najbardziej higieniczna forma depilacji. Jednak prawda jest taka, że większości z nas maszynki jednorazowe służą nie przez jeden dzień, a kilka tygodni czy nawet miesięcy. Tępe czy zardzewiałe ostrze to największe ryzyko zacięcia podczas golenia nóg. Jeżeli chodzi o depilację taką starą, zardzewiałą maszynką to jest to bardzo niehigieniczne. Ilość bakterii znajdującej się na niej jest po prostu nie do zliczenia, aby się ich pozbyć należałoby wrzucić ją do sterylizatora.

 

Jeżeli chodzi o problem z maszynkami jednorazowymi to niestety najczęściej kupujemy te z jednym ostrzem, to z kolei wiąże się z kilkukrotnym powtarzaniem zabiegu. Zdecydowanie lepszą inwestycją jest zakup kilku ostrzy, pozwolą one lepiej wychwycić włoski za jednym pociągnięciem.

 

 

Fot: materiały prasowe- Maszynka Wilkinson Hydro Silk

 

 

5. Pod włos

 

Goląc nogi pod włos przy skórze wrażliwej to czyste samobójstwo, które objawia się przede wszystkim podrażnieniem, zaczerwienieniem oraz świądem. Zawsze, ale to zawsze bez względu na czas jaki jesteś w stanie poświęcić na depilację, zaczynaj golić nogi zgodnie z kierunkiem włosa. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia naskórka. Dopiero wtedy, gdy jest potrzeba poprawy (nie wszystkie włosy rosną w tym samym kierunku) przeprowadź depilację pod włos. Jeżeli jednak jesteś posiadaczką skóry wrażliwej to staraj się mimo wszystko tego unikać.

 

6. Za często

 

Nie od dziś wiadomo, że im częściej powtarzana depilacja tym szybsza keratynizacja naskórka. To samo dotyczy złuszczania skóry pilingiem czy chociażby złuszczaniem pięt pumeksem. Codzienne golenie nóg naprawdę nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli w Twoim przypadku włosy na nogach odrastają zbyt szybko: przeczytaj punkt 7.

 

7. Nadmierne owłosienie

 

Brunetki wraz z mocno owłosionymi szatynkami często skarżą się na to, iż cierpią z tego powodu. Nie ważne ile czasu poświęcą na depilację i jak dokładnie jej dokonają ich skóra za każdym razem pokryta jest nieestetycznymi, czarnymi kropkami. Włosy odrastają w naprawdę szybkim tempie i taka depilacja to nic innego jak syzyfowa praca. Czy warto się w ogóle w to bawić? Jest wiele metod, które dają efekt gładkiej skóry na długi okres czasu.

 

Kremy oraz pianki do depilacji powstały specjalnie dla kobiet zmagających się z nadmiernym owłosieniem. Efekt działania tego typu kosmetyków utrzymuje się od kilku dni do tygodnia. Depilacja woskiem (o ile przeprowadzona jest umiejętnie) to gładka skóra na kilka dobrych tygodni. Natomiast laser to gwarancja uwolnienia się od depilacji na dobre pięć lat. Może jednak warto skorzystać?

 

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *