SZUKAJ
Zakupy
0

Dropshipping – tańsze i bezpieczniejsze zakupy w sieci

Dropshipping obecnie jest jeszcze mało popularny wśród polskich klientów. Ci którzy zajmują się sprzedażą różnych produktów w Internecie na co dzień, wiedzą, jak uciążliwe niekiedy była wysyłanie kupionego towaru do klienta…

Dropshipping – tańsze i bezpieczniejsze zakupy w sieci

Dropshipping obecnie jest jeszcze mało popularny wśród polskich klientów. Ci którzy zajmują się sprzedażą różnych produktów w Internecie na co dzień, wiedzą, jak uciążliwe niekiedy była wysyłanie kupionego towaru do klienta. Jest to dodatkowa praca którą należy wykonać i uwzględnić ją w kosztach wystawianego na sprzedaż towaru. Świat jednak idzie do przodu i przynosi rozwiązanie owego problemu, a jest nim właśnie powyżej wymieniony dropshipping.

Handel internetowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, w tym roku jego wartość ma osiągnąć 30 miliardów złotych. Taki stan rzecz, wiąże się z pojawieniem się nowych form sprzedaży oraz dystrybucji towarów w sieci. Godząc się na dropshipping, klienci kupują taniej, a tym samym wyrażają zgodę na dłuższy czas dostawy. Na tym zyskują również sami e- sprzedawcy, którzy ponoszą mniejsze koszty związane z magazynowaniem owych towarów.

c

o powinieneś widzieć, o takim modelu sprzedaży?

Działanie sklepów współpracujących z dostawcami właśnie w modelu dropshipping można podzielić na dwa przypadki. W pierwszym z nich sklep powierza dostarczenie towaru do klienta dystrybutorowi lub producentowi. Wówczas kupujący zawiera umowę ze sklepem. Nad realizacją zamówienia czuwa natomiast dropshipper, który dba o wysłanie towaru. W tym przypadku pełną odpowiedzialność za dostarczenie do nas zakupionego przedmiotu ponosi sklep, w którym dokonaliśmy zakupu. Drugi przypadek opiera się na pośredniczeniu w zbieraniu zamówień przez sklep, przy czym stroną w umowie sprzedaży jest firma odpowiedzialna za dostawę – dropshipper. W związku z tym jest ona odpowiedzialna za cały proces realizacji zamówienia, począwszy od zakupu po wysyłkę. Firma dropshippingowa jest najczęściej hurtownią, która posiada towar na stanie. I gwarantuje nam odpowiednią obsługę zwrotów i reklamacji. W Polsce nawet duże sklepy internetowe korzystają z takiego rozwiązana przy danej grupie posiadanego asortymentu. Pewnie zastanawiacie się, kto zyskuje na takim modelu sprzedaży? Otóż wszyscy. Klient może liczyć na atrakcyjną cenę towaru. Sprzedawca może rozszerzyć swój asortyment bez ponoszenia dodatkowych kosztów magazynowania i konieczności inwestycji w towar. Dropshipper natomiast zwiększa swoją sprzedaż i nie musi ponosić kosztów związanych ze zdobywaniem nowych klientów.

Zanim dokonacie zakup, sprawdźcie kto jest faktyczną stroną sprzedaży – sklep, czy dropshipper. Taką informację powinniśmy zaleźć w regulaminie każdego sklepu.

Z dropshippingiem możemy spotkać się już nie tylko w e – sklepach, ale i na aukcjach internetowych, gdzie sprzedawca nie dysponuje towarem, a jedynie współpracuje z dostawcą. Zdarza się tak, że klient kupując towar na aukcji otrzymuje go bezpośrednio od dropshippera. Jeśli jest nim firma pochodząca np. z Chin nasza przesyłka może być zatrzymana przez Urząd Celny, a klient jako jej odbiorca będzie wezwany do opłacenia cła. Jeśli coś takiego się wydarzy, a umowa została zawarta ze sprzedawcą w Polsce, to właśnie on powinien ponieść wszelkie opłaty związane z zatrzymaniem przesyłki. W takim wypadku również on odpowiada za ewentualną reklamację towaru. Klient ma również prawo do odstąpienia od zawartej umowy.

Dropshipping wydaje się być dobrym rozwiązaniem na kupowanie dobrych towarów po niższych cenach. Ten korzystny zarówno dla sprzedawców i klientów model sprzedaży powoli zdobywa na popularności. Zanim jednak dokonacie zakupu w Internecie, dokładnie sprawdźcie z kim zawieracie umowę, aby w razie jakichkolwiek nieudogodnień wiedzieć jak dochodzić swoich praw.

Więcej o tym modelu logistycznym pod niniejszym adresem. Kliknij tutaj!

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *