SZUKAJ
biznes
0

Ekolodzy sięgają po drony i walczą z nielegalną wycinką lasów

Gdy usłyszymy dron, zraz mamy skojarzenia związane z inwigilacją i działaniami wojennymi. Nie oznacza to jednak, że bezzałogowe maszyny latające nadają się tylko i wyłącznie do …

Ekolodzy sięgają po drony i walczą z  nielegalną wycinką lasów

Gdy usłyszymy dron, zraz mamy skojarzenia związane z inwigilacją i działaniami wojennymi. Nie oznacza to jednak, że bezzałogowe maszyny latające nadają się tylko  i wyłącznie do  tych do złych misji. Klucz w tym, do jakich celów zechcemy je wykorzystać. Drony mogą idealnie sprawdzić się jako strażnicy i walczyć z nielegalną wycinką lasów deszczowych Amazonii.

Ekolodzy z peruwiańskiej organizacji Amazon Basin Conservation Association używają drona właśnie w tym celu. Dzięki niemu są w stanie przeskanować wielkie połacie lasu – 1500 kilometrów kwadratowych w poszukiwaniu nielegalnych kopalni.

Dron do tej ekologicznej misji został opracowany przez Maxa Messingera z Wake Forest University. Jego konstrukcja opiera się na bazie metrowego skrzydła z lekkiej pianki, na którym zainstalowano aparat Canon. Po wskazaniu odpowiedniego miejsca z pomocą zdjęć satelitarnych dron wznosi się w powietrze nawet 15 kilometrów od celu i w ukryciu zbiera dowody nielegalnej działalności.

Dron w tej roli spisuje się świetnie. Z jego pomocą udało się już zidentyfikować kilka nielegalnych  kopalni i wycinek, a tym samym udało się uratować przynajmniej kawałek zagrożonego lasu.

Źródło: Drone Info

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!