SZUKAJ
Kultura
0

Filmy, które warto zobaczyć w 2015 roku ! – część pierwsza

Specjalnie dla Was sprawdziliśmy kinowy repertuar na 2015 rok. Oto nasza subiektywna lista produkcji, które warto zapamiętać…

Filmy, które warto zobaczyć w 2015  roku ! – część pierwsza

Specjalnie dla Was sprawdziliśmy kinowy repertuar na 2015 rok. Oto nasza subiektywna lista produkcji, które warto zapamiętać.

Haker

Haker to najnowsze dzieło Michaela Manna, którego znamy takich produkcji jak: „Wrogowie publiczni”, „Zakładnik”, „Ostatni Mohikanin”. Amerykanie łączą siły z Chińczykami by zdemaskować i unieszkodliwić grupę hakerów, która dokonała groźnych włamań na serwery bankowe. Zwracają się o pomoc do programisty Nicholasa Hathawaya (Chris Hemsworth), któremu zwracają wolność w zamian za pomoc w odnalezieniu poszukiwanych hakerów.

Premiera: 16.01.2015

Gra tajeminc

„Gra tajemnic” to dramat biograficzny, opowiadający historię angielskiego matematyka i kryptologu Alanie Turingu. W czasie drugiej wojny światowej zajmuje się on rozszyfrowaniem maszyny szyfrującej o nazwie Enigma.

Premiera: 16.01.2015

Birdman czyli (Nieoczekiwane pożytki z niewiedzy)

Czarna komedia w reżyserii Alejandro Gonzáleza Iñárritu. Riggan Thompson zdobył sławę dzięki zagranej dawno temu roli superbohatera Birdmana. Ma jedynie trzy dni na zdobycie angażu do wystawianej na Broadwayu sztuki. Czy uda mu się to osiągnąć i odmienić swój los?

Premiera: 23.01.2015

Ziarno prawdy

W Sandomierzu dochodzi do tajemniczej zbrodni. Stróże prawa pod wodzą Teodora Szackiego rozwiązują zagadkę morderstwa.

Premiera: 30.01.2015

Teoria wszystkiego

Dramat biograficzny opowiadający historię genialnego astrofizyka, kosmologa i fizyka teoretyka Stephena Hawkinga. Film prowadzi nas przez drogę na szczyt jego kariery zawodowej, początki choroby (stwardnienie zanikowe boczne) oraz uczucie jakie łączyło go z pierwszą żoną.

Premiera: 30.01.2015

Serena

„Serena” w reżyserii Susanne Bier to adaptacja powieści Rona Rasha. Akcja toczy się w latach 30 w Karolinie Północnej. Główna bohaterka (Jennifer Lawrence) to kobieta o mocnym charakterze, żona George’a Pembertona. Oboje mają wspólne marzenie, chcą drobić się majątku na handlu drewnem. Jednak sielanka w ich małżeństwie nie trwa długo. Na ich szczęściu stanie nie tylko kryzys gospodarczy, ale choroba Sereny, która sprawi że nie będzie mogła dać mężowi dziecka, a tym samym spadkobiercy majątku. Na dodatek okazuje się, że George ma  nieślubnego syna i to on w przyszłości wszystko odziedziczy….

Premiera: 06.02.2015

Dzika droga

Adaptacja autobiograficznego bestsellera zatytułowanego “Dzika droga” autorstwa Cheryl Strayed. Ekranizacja opowiada historie kobiety, która przebyła samotnie (i na dodatek pieszo) 1100 mil, czyli ok.1770 km szlaku turystycznego Pacific Crest Trail wiodącego przez Kalifornię, Oregon i Waszyngton. Co pchnęło bohaterkę do takiej wyprawy? Śmierć matki i koniec małżeństwa były to traumy z którymi musiała się zmierzyć w trakcie swojej pieszej wędrówki.

Premiera: 06.02.2015

Tajemnice lasu

Opowieść o piekarzu i jego żonie, ich pragnieniu założenia rodziny i perypetiach z wiedźmą łączy wątki z klasycznych baśni. W filmie “Tajemnice lasu” zobaczymy doskonale znanych bohaterów najpopularniejszych baśni braci Grimm (Kopciuszek, Roszpunka, Czerwony Kapturek), a słynne baśniowe motywy połączy nowa opowieść.

Premiera: 13.02.2015

Pięćdziesiąt twarzy Greya

Jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku. Zatem tej produkcji nie musimy omawiać. “Pięćdziesiąt twarzy Greya” zamyka naszą dzisiejszą listę. Już niebawem kolejny filmy, które warto zobaczyć w 2015 roku!

Premiera: 13.02.2015

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!