SZUKAJ
Kultura
0

Filmy z duszą: Najlepsze filmy dokumentalne tego roku

Wiele z nas przynajmniej raz na jakiś czas sięga po film dokumentalny. Lubimy interesować się życiem innych ludzi, szczególnie naszych idoli, fascynować się nietuzinkowym hobby, zagłębiać się w tematy historyczne i naukowe…

Filmy z duszą: Najlepsze filmy dokumentalne tego roku

Wiele z nas przynajmniej raz na jakiś czas sięga po film dokumentalny. Lubimy interesować się życiem innych ludzi, szczególnie naszych idoli, fascynować się nietuzinkowym hobby, zagłębiać się w tematy historyczne i naukowe. Te wszystkie możliwości dają nam filmy dokumentalne. Dobrze zrobiona skarbnica wiedzy. Nic tylko oglądać. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę tegorocznych dokumentów, nad którymi warto się pochylić. Jeśli nie macie pomysłu na wieczór, może któryś z nich Was zainteresuje…

“Dreamcatcher” opowiada wzruszającą historię Brendy Myers-Powell, dawnej znanej jako Breezy. Ta ex- prostytutka poświęca swój obecny czas na spotkania z młodymi, wrażliwymi dziewczynami, by pomóc im utrzymać się na dobrej drodze. Dokument porusza wiele trudnych problemów, o których większość z nas nie ma nawet pojęcia.

Jeśli interesujesz się modą to zapewne kojarzysz taką personę jak Iris Apfel. Ta seniorka była jedną z najbardziej wpływowych osób w świecie mody w przeciągu ostatnich 50 lat. Apfel jest ekscentryczna, wyjątkowa, zawsze w biegu i to właśnie jej osobowość sprawia, że ten dokument jest tak wyjątkowy.

Myślimy, że większość osób zgodzi się z tym, że świat po 11 września zmienił się całkowicie. Jedną z tych zmian jest zdolność jednostek rządkowych do ścigania i poszukiwania osób podejrzanych o działalność terrorystyczną. Ten film przedstawia wyniki 15 lat walki z terroryzmem w Stanach Zjednoczonych. Na przestrzeni wydarzeń z ostatniego tygodnia uważamy, ze warto go zobaczyć.

Sebastião Salgado jest jednym z najbardziej znaczących fotografów 20 wieku. Jego praca jest niezwykle ważna dla świata sztuki i nowości. Ten dokument zabierze Was z powrotem do miejsca, w którym Salgado, sfotografował najbardziej przejmujące obrazu w swojej karierze  – dotyczący głównie ludobójstwa w Rwandzie. Uwaga! Dokument jest wyłącznie dla osób o stalowych nerwach.

Dokument który pretenduje do miana filmu fabularnego. Od samego początku trzyma w napięciu. Czego innego mogliśmy się spodziewać po Kathryn Bigelow?

Prawdziwa historia gwiazdy muzyki Amy Winehouse, która zmarła na skutek zatrucia alkoholowego w wieku 27 lat.Wzruszająca, prawdziwa i pełna smutku opowieść. Jeśli lubicie Amy twórczość koniecznie musie zobaczyć ten dokument.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *