SZUKAJ
Kultura
0

„Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” – to wystawa, której nie możesz przegapić

To kulturalne wydarzenie to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów sztuki. Wystawa zatytułowana „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” będzie pierwszą i zarazem jedyną ekspozycją poświęconą twórczości znanego na całym świecie małżeństwa…

„Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” – to wystawa, której nie możesz przegapić

To kulturalne wydarzenie to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów sztuki. Wystawa zatytułowana „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” będzie pierwszą i zarazem jedyną ekspozycją poświęconą twórczości  znanego na całym świecie małżeństwa,  zorganizowaną na terenie Polski. Dlaczego akurat odniesie do Polski?  Powodem tego z jednej strony są bardzo bliskie relacje, które łączyły artystów z autorami o polskich korzeniach. Mowa tutaj o Bernice Kolko i Fanny Rabel. Na polski kontekst przełożyła się również obecność obrazów Kahlo i Rivery oraz grafik Fanny Rabel na Wystawie Sztuki Meksykańskiej w 1955 roku w Polsce.

 

Wystawa zostanie zorganizowana w poznańskim Centrum Kultury  Zamek  i będzie można na niej zobaczyć legendarne  prace prace Fridy Kahlo, jak np. „Autoportret z naszyjnikiem”, „Portret Diego Rivery” i „Autoportret MCMXLI”. Łącznie zostanie  zaprezentowanych koło 40 dzieł Kahlo i Rivery  oraz bardzo osobiste ujęcia malarki wykonane przez Bernice Kolko. To właśnie ona uwieczniła artystkę w niepozowanych sytuacjach  w naturalnym dla niej otoczeniu, z przyjaciółmi, w ogrodzie, jak i chorą w łóżku. Ekspozycja będzie obejmowała również obrazy uczennicy Kahlo – Fanny Rabel i prace z „Wystawy Sztuki Meksykańskiej” pokazywanej w Polsce w 1955 roku.

 

28.09.2017-21.01.2018, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *