SZUKAJ
Zdrowie
0

Geny szczęścia odkryte!

W celu zlokalizowania genów szczęścia przeprowadzono jedno z największych badań genetycznych dotyczące wpływu genów na nasze zachowanie. Wzięło w nim udział 140 ośrodków naukowych z 17 krajów…

W celu zlokalizowania genów szczęścia przeprowadzono jedno z największych badań genetycznych dotyczące wpływu genów na nasze zachowanie. Wzięło w nim udział 140 ośrodków naukowych z 17 krajów. Badaniu poddano aż 298 tysięcy osób, u których porównywano geny, biorąc pod uwagę czynniki takie jak zadowolenie z życia, depresja, czy neurotyczność u danej osoby.

geny szczęścia

Z przeprowadzonych badań wynika, że genetyka ma faktyczny wpływ na to, czy czujemy się szczęśliwi, w jakim stopniu odczuwamy stres. Jednak naukowcy podkreślają, że w tym przypadku bardzo ważne są również czynności środowiskowe, które niekiedy odgrywają nawet większe znaczenie. Zatem nie można za wszystko obwiniać genów. One sprawiają, że dana osoba może mieć większe predyspozycje do tego, by odnaleźć w swojej rzeczywistości szczęście i spokój, bądź zwiększyć szansę na pojawienie się depresji, która jest niezwykle groźną chorobą. Być może kolejne badania pomogą opracować metodę, która mogłaby te szanse wyrównać. Takie odkrycie mogłoby znacznie ułatwić życie osobowościom neurotycznym, podanym na zbytnie przeżywanie wszelkich niepowodzeń.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *