SZUKAJ
Motoryzacja
0

Jaguar Land Rover kupił największą kolekcję brytyjskich aut

Jaguar Land Rover oficjalnie ogłosił, że stał się posiadaczem największej prywatnej kolekcji samochodów brytyjskich. Zbór składa się głównie z klasycznych pojazdów Jaguara, i liczy sobie 543 egzemplarze…

Jaguar Land Rover kupił największą kolekcję brytyjskich aut

Jaguar Land Rover oficjalnie ogłosił, że stał się posiadaczem największej prywatnej kolekcji samochodów brytyjskich. Zbór składa się głównie z klasycznych pojazdów Jaguara, i liczy sobie 543 egzemplarze. Koncern ma zamiar je wykorzystywać miedzy innymi do celów reklamowych.

Ta niesamowita kolekcja została zebrana przez biznesmena i filantropa Jamesa Hulla, który jest wielkim pasjonatem brytyjskiej motoryzacji. W zbiorze znajduje się ok. 130 samych Jaguarów, a wśród takie rodzynki jak Swallow Sidecar (przedwojenna nazwa Jaguara), kultowe XK120, C-Type, D-Type, E-Type, jak i modele z serii „Mark”. Znalazło się również miejsce dla kilkudziesięciu limuzyn.

Firma stając się właścicielem tak pokaźnego zbioru wykazała się zaangażowaniem w pielęgnowanie i ochronę brytyjskiej motoryzacji. Jaguar Land Rover zapowiada również chęć odbudowy kilku historycznych pojazdów i przywrócenia im dawnej świetności, za mocą powołanego ku takim działaniom działu Jaguar Heritage.

Nowo nabyta kolekcja będzie mocno wykorzystywana przy wszelkich działaniach marketingowych, takich jak: reklamy, eventy o charakterze globalnym, czy wystawy samochodowe. Już niedługo, bo we wrześniu odbędzie się premiera najnowszego modelu XE, która będzie stanowiła świetną okazję do pochwalenia się nabytym zbiorem.

Jaguar Land Rover nie podał sumy, za jaką James Hull zgodził się przystąpić do transakcji, jednak media brytyjskie informują, że jest to suma rzędu 100 milionów funtów brytyjskich.

Zobaczcie największą na świecie kolekcję brytyjskich aut Jaguara.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!