SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Jak często powinno wymieniać się ręcznik kąpielowy? Tylko 20 proc. z nas robi to w odpowiednim czasie

Z ręcznika kąpielowego korzystamy każdego dnia, jednak tak mało z nas zdaje sobie sprawę z tego, że to prawdziwa wylęgarnia bakterii. Jedynie 20 proc. naszego społeczeństwa …

Jak często powinno wymieniać się ręcznik kąpielowy? Tylko 20 proc. z nas robi to w odpowiednim czasie

Z ręcznika kąpielowego korzystamy każdego dnia, jednak tak mało z nas zdaje sobie sprawę z tego, że to prawdziwa wylęgarnia bakterii.  Jedynie 20 proc. naszego społeczeństwa zmienia ręczniki na tyle często, na ile to konieczne.  Wobec tego, jak robi to reszta?

 

Po to idziemy  pod  prysznic, by po wyjściu z  niego,  być świeże i pachnące. Zatem jak wytłumaczyć sytuację, w której zaraz po kąpieli wycieramy się ręcznikiem na którym znajduje się pełno bakterii?  Na  kąpielowym ręczniku zostawiamy nie tylko swój naskórek, ale także zarazki żyjące w naszej łazience. Chodzi zarówno o te, które przemieszczają się po różnych przedmiotach, również po toalecie, a także wydzieliny  dróg moczowych i odbytu.  Nie brzmi to dobrze, prawda? Na szczęście większość z tego, co widnieje na naszym ręczniku nie jest dla nas szkodliwa, ponieważ pochodzi od nas samych.  Sytuacja ulega diametralnej zmianie, gdy pożyczymy nasz ręcznik kąpielowy osobie trzeciej, albo gdy ta użyje go bez naszej wiedzy.  Jesteśmy wówczas narażeni na powstanie infekcji, pryszczy, uczulenia i innych wyprysków.

 

Jak często powinno się  wymieniać ręczniki?

 

Zdaniem mikrobiologów i patologów  nie częściej niż po trzecim użyciu.  Oczywiście mamy na  myśli sytuację, w której jest on dobrze rozwieszony, a w łazience jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Jeśli poczujemy dziwny zapach nigdy nie powinniśmy czekać z paraniem. W badaniu przeprowadzonym przez TechInsider, zaledwie 20 proc.  badanych zmienia  ręcznik tak często, jak zalecają specjaliści. 50 proc.  natomiast robi to raz w tygodniu. 17 proc.   potwierdza, że nie zmienia ręcznika częściej niż kilka razy w miesiącu. 7 proc. zaś przyznaje, że zmienia go codziennie. Wnioski nasuwają się same, jeśli przyjmiemy się, że kąpiemy się lub bierzemy prysznic raz dziennie to ponad połowa z nas zwleka ze zmianą ręcznika  dwa razy  dłużej niż powinna. Czas zmienić  nawyki na zdrowsze dla nas samych.

 

Źródło: mamadu.pl

 

 

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *