SZUKAJ
Kulinaria
0

Jak walczyć z kacem?

Za dwa dni zaczynamy weekend. Okazja do świętowania zawsze się znajdzie. Jeśli szykuje Ci się zakrapiana impreza nasz mini poradnik może Ci się przydać. Przekonaj się jak zwalczyć uciążliwego kaca…

Za dwa dni zaczynamy weekend. Okazja do świętowania zawsze się znajdzie. Jeśli szykuje Ci się zakrapiana impreza nasz mini poradnik może Ci się przydać. Przekonaj się jak walczyć z kacem i jak skutecznie zminimalizować jego skutku następnego dnia.

Jak walczyć z kacem

Często zapominamy o tym, że żywność może przyczynić się także do złagodzenia późniejszych skutków picia alkoholu. Przed pójściem na imprezę zjedz więc posiłek wysoko węglowodanowy, na przykład z makaronem, ryżem lub ziemniakami. Dzięki temu alkohol będzie wolniej wchłaniany przez organizm.

A oto kilka pożytecznych, wartych zapamiętania wskazówek

1. Nigdy nie pij na pusty żołądek
2. Między jednym drinkiem a drugim wypij szklankę wody lub soku
3. Unikaj napojów gazowanych, gdyż przyśpieszają wchłanianie alkoholu
4. W drodze powrotnej do domu nie wstępuj już na hamburgery czy inną potrawę typu fast food. Połączenie tłustych pokarmów z alkoholem może podrażnić przewód pokarmowy. Lepiej wróć do domu, wypij dużo wody, a następnego dnia odżywiaj się racjonalnie.

Jak walczyć z kacem?

Przed udaniem się na spoczynek wypij, co najmniej 3 szklanki wody, a jeszcze więcej rano. Woda ułatwia wypłukiwanie toksyn. Zjedz jogurt naturalny z płatkami z pełnego ziarna lub musli, aby uzupełnić starty witaminy B. Ostropest wspomaga pracę wątroby; podobnie działa cytryna, czy wyciąg z karczochów. W ciągu dnia zjedz placki bananowe. Banany stanowią doskonałe źródło potasu i wspomagają proces detoksykacji.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *