SZUKAJ
Zdrowie
0

Jak walczyć z łakomstwem. Sprawdzone triki, które oduczą Cię niezdrowego podjadania

Kiedy nieopanowany apetyt utrzymuje się dłużej, spróbujmy z nim walczyć. Jeśli sytuacja wymknie się spod kontroli, należy jak najszybciej poszukać pomocy u lekarza…

Jak walczyć z łakomstwem. Sprawdzone triki, które oduczą Cię niezdrowego  podjadania

Kiedy nieopanowany apetyt utrzymuje się dłużej, spróbujmy z nim walczyć. Jeśli sytuacja wymknie się spod kontroli, należy jak najszybciej poszukać pomocy u lekarza. Aby pomóc Wam w codziennych zmaganiach z łakomstwem przygotowaliśmy listę porad, które sprawią, że szala zwycięstwa przechyli się na waszą stronę.

1. Nie należy całkowicie odmawiać sobie pożądanych przysmaków: lepiej strać się ograniczać ich spożycie do minimum. Jeśli mamy ochotę na czekoladę, lepiej kupmy jakąś w dobrym gatunku, bogatą w kakao, zamiast wydawać pieniądze na przesłodzone podróbki.
2. Dla potraw słodkich i tłustych dobrze jest znaleźć zdrowe odpowiedniki. Lepiej podjadać świeże i suszone owoce, niskocukrowe, zbożowe herbatniki, naturalny popcorn i nie słone precle. Pomoże to utrzymać właściwy poziom cukru we krwi.
3. Jeść często lecz niewiele i w regularnych odstępach czasu.
4. Kiedy jest się głodnym, wówczas obsesyjne myśli o jedzeniu mogą złamać najsilniejsze postanowienia. Lepiej więc jest jeść regularnie niewielkie porcje produktów bogatych w węglowodany: makaron, ziemniaki, czy ryż, które dają uczucie sytości bez przeciążania żołądka.
5. Podjadanie nie jest grzechem – dopóki wybieramy zdrowe pożywienie i nie przesadzamy z ilością.
6. Osoby, które dbają o to by ich dieta była zrównoważona i zróżnicowana, rzadziej mają problemy z powodu obżarstwa, należy raczej poszerzać listę pokarmów z naszym codziennym jadłospisie, zamiast ograniczać ich wybór.
7. Należy unikać używek, takich jak herbata, kawa i papierosy, zaburzających poziom cukru we krwi, co z kolei wywołuje apetyt na słodycze.
8. Ćwiczenia fizyczne pozwalają odwrócić uwagę od ciągłego myślenia o jedzeniu. Najprostsze są spacery, które wzmagają wytwarzanie w naszym mózgu endorfin – związków wywołujących dobre samopoczucie.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *