SZUKAJ
Zdrowie
0

Jak zwiększyć aktywność fizyczną?

Niekiedy nasze postrzeganie aktywności fizycznej, ogranicza się do wyobrażenia sobie nas samych, w trakcie wzmożonego treningu na siłowni. Wiadomo jednak, że codzienność weryfikuje taką aktywność ….

Niekiedy nasze postrzeganie aktywności fizycznej, ogranicza się do wyobrażenia sobie nas samych, w trakcie wzmożonego treningu na siłowni. Wiadomo jednak, że codzienność weryfikuje taką aktywność bardzo szybko, zaraz uświadamiamy sobie, że nie mamy czasu, a tym bardziej ochoty po całym dniu pracy chodzić na siłownię. Jednak taki tok myślenia jest błędny. Możemy zwiększyć naszą aktywność fizyczną w ciągu dnia, tak naprawdę nie robiąc w tym kierunku dużego wysiłku. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku wskazówek, a już odczujesz zauważalną różnicę.

1. Staraj się mieć pozytywny stosunek do aktywności fizycznej i wykorzystuj każdą okazję, żeby być w ruchu.
2. Co jakiś czas w ciągu dnia napinaj i rozluźniaj mięśnie.
3. Jeśli pracujesz przy biurku, korzystaj z każdej okazji, by trochę się przejść. Nie telefonuj i nie wysyłaj e – maila do kolegi siedzącego dwa pokoje dalej.
4. W domu nie proś członków rodziny, żeby Ci coś podali. Jeśli chcesz przeczytać gazetę, idź po nią szybkim krokiem. Jeśli masz ochotę zmienić kanał telewizyjny, zrób to nie korzystając z pilota.
5. Korzystaj ze schodów z pracy. Wychodząc na nie zużywasz sporo energii, ponieważ przemieszczasz ciało ku górze, wbrew sile ciążenia.
6. Wykonuj codziennie zajęcia szybciej. Chodź szybciej – np. marszobiegiem. Przy pracy w ogródku lub pracach domowych jak najwięcej się poruszaj.
7. Idź pieszo lub jedź rowerem tak, gdzie chciałeś udać się samochodem. W czasie przerwy na lunch idź na spacer.
8. Jednym z lepszych przyrządów do ćwiczeń jest pies, z którym trzeba chodzić na spacery.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *