SZUKAJ
Zdrowie
0

Jak zwiększyć szanse na potomstwo? 4 sposoby na większą płodność

Chcesz zwiększyć szansę na potomstwo? Zacznij od najdrobniejszych ruchów. Bez igieł, leków, a nawet lekarza.

Jak zwiększyć szanse na potomstwo? 4 sposoby na większą płodność

Chcesz zwiększyć szansę na potomstwo? Zacznij od najdrobniejszych ruchów. Bez igieł, leków, a nawet lekarza.

 

Kontroluj wagę

 

Kobiety z prawidłowym BMI mają zdecydowanie większe szanse na zajście w ciążę. Licznik BMI pokazuje Ci, że jesteś za niska do obecnej wagi? Polecamy ćwiczenia.

 

Nie odpalaj papierosa

 

Jeżeli właśnie palisz, to zgaś fajkę tak by będzie ostatnia w Twoim życiu. Być może nie zdajesz sobie sprawy, ale dym papierosowy szkodzi jajeczkom jeszcze długi czas po tym jak rzucisz. Im wcześniej to zrobisz, tym lepiej.

 

Mała czarna zamiast grande

 

Badania naukowe dowodzą, iż kobiety pijące duże ilości kawy mają większe kłopoty z zajściem w ciąże. Jeżeli chcesz zwiększyć szansę na potomstwo nie pij więcej niż dwie kawy dziennie.

 

Używaj prezerwatyw

 

Ale jak to?! Przecież chcę mieć dziecko! Oczywiście, w trakcie starań zabezpieczenie jest zbędne, jeżeli jednak pragniesz mieć dzieci kiedyś, to dziś się zabezpieczaj. Choroby przenoszone drogą płciową w znaczy sposób szkodzą płodności.

 

Niepłodność, a medycyna

 

Z każdym rokiem medycyna idzie do przodu, lekarze nie próżnują, to natomiast zaowocowało nową metodą zabezpieczenia przed utratą płodności. Tym razem nie zamrażamy zarodków, ani komórek jajowych, a tkankę jajnika. Polega to na pobraniu niewielkiego formatu tkanki z niedojrzałymi jajeczkami, a następnie zamraża.

 

zwiększyć szansę na potomstwo

 

Metodę tę wykorzystujemy u pacjentek, które muszą rozpocząć chemioterapię lub radioterapię, w wyniku czego jajniki mogą zostać uszkodzone. Procedura pobierania jajeczek do mrożenia wymaga czasu i może trwać nawet kilka tygodni. W przypadku tkani jajnika można ją pobrać bez czekania.

 

Nie tylko czas jest zaletą, szczególną uwagę należy zwrócić na ilość komórek jajowych – potencjalnie zdolnych do zapłodnienia. Podczas pobierania samych oocytów standard stanowi liczba 10, natomiast zamrażając tkankę jajnikową nasze szanse na potomstwo znacznie się zwiększają, gdyż jajeczek mogą być setki. Na chwile obecną nie stanowi to procedury rutynowej, jednak warto o niej wiedzieć. Zanim się zdecydujesz, zapytaj lekarza, czy aby na pewno jest to najlepszy sposób dla Ciebie.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!