SZUKAJ
Kultura
0

Jake Gyllenhaal w thrillerze “Wróg”

W tym tygodniu w polskich kinach odbędzie się premiera thrillera „Wróg”, w którym główną podwójną rolę odegra sam Jake Gyllenhaal. Niektórzy uważają, że jest to jedna z najciekawszych ról w jego karierze. Akcja filmu rozgrywa się w zamglonym Toronto…

Jake Gyllenhaal w thrillerze “Wróg”

W tym tygodniu w polskich kinach odbędzie się premiera thrillera „Wróg”, w którym główną podwójną rolę odegra sam Jake Gyllenhaal. Niektórzy uważają, że jest to jedna z najciekawszych ról w jego karierze. Akcja filmu rozgrywa się w zamglonym Toronto.

Adam Bell (Gyllenhaal ) jako wykładowca historii, prowadzi zwyczajne i przewidywalne życie. Jego egzystencja ogranicza się do pokonywania trasy: dom – praca. Rutyna dobiega końca, gdy w jednym z niskobudżetowych filmów szpiegowskich Bell dostrzega swojego sobowtóra – aktora z trzeciej ligi. Zaintrygowany bohater postanawia go odnaleźć i doprowadzić do konfrontacji. Anthony (w tej roli też Jake Gyllenhaal) poza samym fizycznym podobieństwem stanowi dla Bella odzwierciedlenie jego skrywanych pragnień i lęków. Jako wykładowca historii tłumaczy studentom mechanizmy, którymi posługują się różne dyktatury. Tak jak totalitarny ustrój dąży do podporządkowania sobie jednostki i zanegowania jej indywidualizmu, Adam najbardziej obawiał się utraty tożsamości, która stanowiła dowód jego niepowtarzalności. Pojawienie się sobowtóra spowodowało, że obawa stała się realnym zagrożeniem.

Oficjalny Plakat - "Wróg"

Scenariusz filmu jest adaptacją powieści “Podwojenie” noblisty Jose Saramago, który jest też jego współautorem. Reżyser Denis Villenueve natomiast zabiera widzów w skomplikowaną i niepokojącą podróż do świata, w którym to, co prawdziwe, przenika się z tym co zmyślone, a to co znane, okazuje się zupełnie obce. Spróbujecie rozwiązać łamigłówkę i  wytrwać do samego końca?

Zanim wybierzecie się do kina zobaczcie zwiastun thrillera „Wróg”. Premiera w Polsce już 15 sierpnia !

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *