SZUKAJ
biznes
0

Jedna turbina zapewni energię elektryczną dla 40 tysięcy domów

W związku z tym, że z roku na rok rośnie zainteresowanie technologiami odpowiedzialnymi za pozyskiwanie energii ze źródeł odnawianych, producenci rożnych firm cały czas pracują nad ulepszeniem i poprawieniem wydajności swoich urządzeń….

Jedna turbina zapewni energię elektryczną dla 40 tysięcy domów

W związku z tym, że z roku na rok rośnie zainteresowanie technologiami odpowiedzialnymi za pozyskiwanie energii ze źródeł odnawianych, producenci rożnych firm cały czas pracują nad ulepszeniem i poprawieniem wydajności swoich urządzeń. Niezawodność i oszczędność  odgrywają najważniejszą rolę w świecie odnawialnych źródeł energii.

 

W te założenia idealnie wkomponowuje się rekord mocy wygenerowany przez jedną turbinę. Urządzenie waży 1300 ton, mierzy 220  metrów wysokości i dysponujące 80-metrowymi łopatkami.  Jedna łopata waży 38 ton.  Sprawność turbiny została przetestowana na przeznaczonym do tych celów morskim polu, niedaleko miasta Thisted w Danii.

 

 

Fot: MHI Vestas Offshore Wind. V164. Fot. Cover Images

 

 

Urządzenie to nowy model oznaczony jako V164, produkcji  MHI Vestas Offshore Wind.  Już teraz dzięki zdjęciom możecie zobaczyć  jak turbina prezentuje się z bliska. Trzeba nadmienić, że  całkiem niedawno udało się jej w przeciągu doby wyprodukować aż  216 megawatogodzin. Wygląda na to, ze jedna taka konstrukcja będzie mogła zasilić w prąd elektryczny aż 7 tysięcy  gospodarstw domowych.

 

 

Fot: MHI Vestas Offshore Wind. V164. Fot. Cover Images

 

MHI Vestas ma zamiar wprowadzić nową turbinę wiatrową do sprzedaży jeszcze tego roku. Zbudowana jest głównie w materiałów zdolnych do recyklingu i  ma posłużyć  do 25 lat.

 

Firma Dong Energy chce jako pierwsza wykorzystać turbiny V164.  W niedalekiej  przyszłości 32 takie turbiny staną na farmie Burbo Banku u wybrzeży Wielkiej Brytanii na Morzu Irlandzkim. Zapewnią one energię elektryczną dla ok. 230 tysięcy gospodarstw domowych.

 

Fot: MHI Vestas Offshore Wind. V164. Fot. Cover Images.

Stany Zjednoczone mają równie śmiały plan. Chcą zbudować turbiny mierzące aż 480 metrów, więcej niż Empire State Building. Zgodnie z obliczeniami, jedna taka 50-megawatowa konstrukcja będzie w stanie zapewnić energię elektryczną dla ok. 40 tysięcy domostw.

Na obecną chwile niepodważalnym liderem turbin wiatrowych na świecie jest Dania. Mimo, ze kraj jest mały  to niemalże od 70 lat sukcesywnie rozbudowuje sieć farm wiatrowych.  Postawione turbiny już teraz są w stanie zapewnić aż ponad 150 procent zapotrzebowania Danii na energie elektryczną.

 

 

Nowe urządzenie duńskiej firmy z pewnością przyczyni się do tego, że koszt produkcji energii elektrycznej jeszcze spadnie.

 

Źródło: MHI Vestas / Fot. MHI Vestas/Cover Images

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *