SZUKAJ
Kulinaria
0

Jedz czekoladę codziennie bez żadnych wyrzutów sumienia. 7 powodów, dla których warto to robić

Pewnie nieraz słyszałyście przestrogę, że czekolada tuczy, powoduje trądzik i spożywana w nadmiarze może szkodzić naszemu zdrowiu. Jednak wszystko, co jest spożywane w dużych ilościach…

Jedz czekoladę codziennie  bez  żadnych wyrzutów sumienia. 7 powodów, dla których warto to robić

Pewnie nieraz słyszałyście przestrogę, że czekolada tuczy, powoduje trądzik i spożywana w nadmiarze może szkodzić naszemu zdrowiu. Jednak wszystko, co jest spożywane w dużych ilościach może nieść ze sobą podobne konsekwencję, szczególnie te dotyczące dodatkowych kilogramów. Okazuje się jednak, że kostka czekolady, czy pralinka raz na kilka dni może nam jedynie pomóc. Jesteś ciekawa, jak to możliwe? Już wyjaśniamy …

1

Uskrzydla

Zawarta w niej fenyloetyloamina, substancja psychoaktywna, powodująca poprawę nastroju. W trakcie jej spożywania w organizmie uwalniane są endorfiny, „nazywane hormonami szczęścia”.

2

Przyśpiesza metabolizm

Czekolada zawiera również epikatechinę, dzięki jej działaniu komórki mięśniowe pobudzane są w takim sposób, w jaki to się dzieje podczas treningu. W następstwie pobudzane jest również krążenie krwi. Musisz jednak pamiętać o bardzo ważnej rzeczy: jedz gorzką czekoladę, która zawiera w sobie minimum 70 proc. kakao.

3

Nigdy nie zawodzi

Pomijając zalecenia medyczne, czy kiedykolwiek po zjedzeniu czekoladowych lodów, bądź ciastek pogorszyło Ci się samopoczucie?

4

Jest afrodyzjakiem

Twoje zmysły będą bardziej wyczulone i podatne na zewnętrzne bodźce dzięki kofeinie i aromacie miazgi kakaowej. Układ nerwowy ulegnie rozprężeniu, a Ty poczujesz jak ogrania się poczucie rozkoszy.

5

Zapobiega starzeniu się skóry

Zabiegi na bazie czekolady znajdziemy praktycznie w każdym salonie SPA. Zawarte w czekoladzie przeciwutleniacze sprawią, że Twoja skóra będzie jeszcze jędrniejsza.

6

Poprawia krążenie

 Polifenole zawarte w czekoladzie obniżają ciśnienie krwi, a to przekłada się na rzadsze występowanie zawałów. Jeśli będziesz jadła codziennie jedną kostkę czekolady prawdopodobieństwo wystąpienia u Ciebie  choroby serca zmniejszy się  o 1/3.

7

Jedząc czekoladę każdego dnia będziesz po prostu szczęśliwsza. Nie możesz się z tym nie zgodzić 😉

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *