SZUKAJ
Zdrowie
0

Jedząc warzywa i owoce będziesz szczęśliwsza. Skuteczność potwierdzona badaniami

Czujesz się zmęczona? Masz kiepski nastrój i ciągle coś Ci dolega? Powinnaś wzbogacić swoją dietę w warzywa i owoce. Badania nie pozostawiają miejsca na wątpliwości…

Jedząc warzywa i owoce będziesz szczęśliwsza. Skuteczność potwierdzona badaniami

Czujesz się zmęczona? Masz kiepski nastrój i ciągle coś Ci dolega? Powinnaś wzbogacić swoją dietę w warzywa i owoce. Badania nie pozostawiają miejsca na wątpliwości – zobacz co ustalili naukowcy.

 

Amerykańcy naukowcy przebadali  12 tysięcy osób pod kątem diety i samopoczucia. Okazało się, że uczestnicy badania, którzy zaczęli jeść dużą ilość warzyw i owoców, zauważyli znaczącą poprawę nastroju i zadowolenia z życia. Zmianę, która zaszła w ich samopoczucia można porównać z tą, którą obserwuje się u osób zaczynających pracę po długim okresie bezrobocia. Warzywa i owoce najwyraźniej szybciej wzmacniają nasze poczucie szczęścia, niż poprawiają zdrowie fizyczne. Być może przesłanie płynące z tych badań okaże się bardziej motywujące do zmiany nawyków żywieniowych, niż tradycyjne informacje o korzyściach dla zdrowia fizycznego – komentują autorzy badań. Jak długo trzeba czekać na zauważenie pierwszych zmian? Poprawę  nastroju powinnyśmy odczuwać w ciągu dwóch  lat od zmiany diety (osoby biorące  udział w badaniu spożywali nawet do ośmiu porcji warzyw i owoców dziennie). Być może dla lepszego samopoczucia i kondycji psychicznej warto już dziś rozważyć zmianę w dotychczasowym odżywaniu. W końcu nie bez powodu zwykło się mawiać – „jesteś tym, co jesz”.

 

Przeczytaj jeszcze: Lato na talerzu. Rozsmakuj się w sezonowej żywności!

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *