SZUKAJ
Zdrowie
0

Jogurt lekarstwem na pleśniawki

Pleśniawki są objawem kandydozy wywołanej przez grzyby Candida albicans. Choroba ta najczęściej pojawia się w jamie ustnej, pochwie lub w okolicach sromu…

Jogurt lekarstwem na pleśniawki

Pleśniawki są objawem kandydozy wywołanej przez grzyby Candida albicans. Choroba ta najczęściej pojawia się w jamie ustnej, pochwie lub w okolicach sromu. Kandydozę poprzedzają infekcje skóry w miejscach ( na przykład po piersiami), gdzie uszkodzenie powierzchni skóry, która często bywa wilgotna, spowodowane zostało tarciem. U niemowląt pleśniawki mogą rozwinąć się w jamie ustnej, sporadycznie na skórze w miejscach, które często zakryte są pieluszką. Infekcje drożdżakowe pojawiają się, gdy osłabiony jest system odpornościowy, na przykład podczas grypy. Wystąpieniem pleśniawek zagrożone są również osoby przyjmujące antybiotyki, leki hormonalne lub sterydy (stosuje się an przykład przy astmie ) czy też narażone na stres.

Pleśniawki bardzo często bytują w pochwie. Objawiają się białą wydzieliną oraz bólem. Przez wiele lat niektórzy lekarze radzili kobiet wprowadzać do pochwy jogurt z żywymi kulturami bakterii w celu stworzenia środowiska o wyższej kwasowości, które sprzyjają rozwojowi naturalnych bakterii ochronnych, pomagających zwalczyć infekcję.

W publikacji, która ukazała się łamach czasopisma „The Lancet”, naukowcy z Katedry Mikrobiologii Uniwersytetu Zachodniego w Ontario (Kanada) opisują leczenie jednej a pacjentek inną metodą. Trzydziestokilkuletnia kobieta w ciągu 30 miesięcy cierpiała aż 20 razy na zakażenie pochwy, w tym wiele razy na pleśniawki. Do jej pochwy wprowadzono krążek maciczny, który zawierał wysuszone metodą liofilizacji kultury pałeczek mlekowych (pokrewnych bakteriom występującym w jogurcie). W ciągu 2 dni od zabiegu zaobserwowano u niej ustąpienie wszystkich objawów pleśniawek; w ciągu kolejnych 7 tygodni objawy te nie powtórzyły się. Przez następne 6 miesięcy kobieta stosowała krążki jeszcze dwa razy, co doprowadziło do całkowitego wyleczenia z pleśniawek.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *