SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Kampania reklamowa, która motywuje inaczej. Zobacz spot Nike “Unlimited Youth”

Słowo „starość” budzi w nas skrajne emocje, boimy się niedołężności, chorób i uzależnienia od pomocy innych. Jednak wizja podeszłego wieku wcale nie musi być tak mało optymistyczna…

Kampania reklamowa, która motywuje inaczej. Zobacz spot  Nike “Unlimited Youth”

Słowo „starość” budzi w nas skrajne emocje, boimy się niedołężności, chorób i uzależnienia od pomocy innych.  Jednak wizja podeszłego wieku wcale nie musi być tak mało optymistyczna. Dowodem na to jest Madonna Buder, aktywna 86 – latka. Zakonnica mimo swojego wieku biega, przepływa wpław jezioro i jeździ na kolarzówce. Mało tego, bierze udział w zawodach Ironman! Kobieta stała się nową twarzą kampanii Nike i udowadnia, że „młodość” to nie metryka, tylko stan naszego umysłu.  Madonna należy do chrześcijańskiego zakonu, nazwana jest w nim “żelazną siostrą”. Zapewne ma to związek z tym, że starsza pani ma na swoim koncie zawody Ironman Triathlon, które polegają na przepłynięciu, przejechaniu na rowerze i przebiegnięciu niemałej ilości kilometrów, na dość trudnej trasie.  Jako bohaterka spotu “Unlimited Youth” potwierdza, że wiek nie zna granic. Możemy dać z siebie dużo, jeśli nie brakuje nam siły do walki,  ani motywacji w dążeniu do określonego celu. Można być aktywnym niezależnie od wieku, trzeba tylko chcieć.

 

Spot nie jest jedynie częścią reklamową, która promuje olimpijskie działania.  Sportowy gigant chce motywować sportowców każdego dnia, by się nie poddawali i dążyli do realizacji swoich marzeń. Nagrane wideo przedstawia dzień  z życia niezwykłej zakonnicy, rozpoczynający się od modlitwy po bicie rekordów w zwodach sportowych. Zakonnica przyznaje, że jej przygoda ze sportem rozpoczęła się dopiero w wieku 45 lat. To najstarsza kobieta świata, która przebrnęła przez cały Ironman.W kategorii wiekowej od 85-90 lat miała najszybszy wynik (16 godzin i 32 minuty). Mimo swojego wieku, może stanowić prawdziwą inspirację dla młodszych pokoleń, którym brakuje wiary we własne siły. Po raz kolejny żywe staje się motto Billa Bowermana (założyciela Nike)- “jeśli masz ciało, jesteś atletą”.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *