SZUKAJ
Motoryzacja
0

Kawa za bezpieczną jazdę – nowa akcja edukacyjna Toyoty

Toyota wraz z partnerami uruchomiła w Japonii kampanię edukacyjną zapobiegającą wypadkom spowodowanym korzystaniem ze smartfona. Nowa aplikacja na telefon pozwala zamieniać kilometry bezpiecznej jazdy na darmową kawę…

Kawa za bezpieczną jazdę – nowa akcja edukacyjna Toyoty

Toyota wraz z partnerami uruchomiła w Japonii kampanię edukacyjną zapobiegającą wypadkom spowodowanym korzystaniem ze smartfona. Nowa aplikacja na telefon pozwala zamieniać kilometry bezpiecznej jazdy na darmową kawę.

 

Toyota Motor Corporation, sieć kawiarni Komeda i firma telekomunikacyjna KDDI Corporation udostępniły japońskim kierowcom aplikację na smartfony o nazwie Driving Barista. Aplikacja służy ograniczeniu liczby wypadków spowodowanych korzystaniem ze smartfonów podczas jazdy samochodem. Jest to pierwsza w Japonii inicjatywa na rzecz bezpieczeństwa na drodze, która polega na udostępnieniu specjalnej aplikacji mobilnej.

 

Fot: materiały prasowe

kawa-za-bezpieczna-jazde2

Kilka tygodni później Toyota i KDDI we współpracy z siecią barów kawowych Komeda uruchomiły własną kampanię edukacyjną, która ruszyła 20 września w ramach rządowej akcji Autumn Traffic Safety Campaign. Kampania adresowana jest do wszystkich mieszkańców prefektury Aichi, którzy mogą za darmo pobrać aplikację Driving Barista, mierzącą liczbę kilometrów pokonanych w czasie, gdy telefon nie jest używany ani trzymany w ręku. Aplikacja wykorzystuje żyroskop do wykrywania nachylenia smartfona i GPS do określenia pokonanego dystansu. Za pierwsze 100 km oraz za każde następne 200 km uczestnik programu otrzyma darmową kawę w Komeda Coffee Shop.

Fot: Materiały prasowe

kawa-za-bezpieczna-jazde

Według  badań przeprowadzonych przez KDDI 60% respondentów deklaruje, że korzystają z telefonu podczas prowadzenia. Połowa z nich w czasie rozmowy trzyma tylko jedną rękę na kierownicy. Toyota i jej partnerzy mają nadzieję, że nowa aplikacja zachęci kierowców do zmiany przyzwyczajeń.

 

 

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *