SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Kobieca sylwetka “idealna” na różnych kontynentach

To niesamowite, jak postrzeganie piękna ciała kobiety różni się w zależności od kontynentu. Brytyjska poradnia lekarska online ”Superdrug Online Doctors”

To niesamowite, jak postrzeganie piękna ciała kobiety różni się w zależności od kontynentu. Brytyjska poradnia lekarska online ‘‘Superdrug Online Doctors” wpadła na pomysł zorganizowania projektu, który miał na celu sprawdzenie jak wygląda kanon piękna kobiecego ciała w zależności od kraju i pochodzenia. Poproszono grafików z 18 różnych państw, by przerobili w Photoshopie zdjęcie pulchnej dziewczyny, tak by zgodnie ze standardami jakie panują w danym kraju uczynić ją po prostu piękną. Efekty jakie przyszło nam zobaczyć były po prostu zaskakujące. Najbardziej przerażające z tego wszystkiego jest to, że nasze ciała tak naprawdę nie należą do nas, ale podlegają kulturowej obróbce, która zmusza nas do przyjęcia określonej formy.

Oryginalne zdjęcie wzięto z ogólnodostępnej bazy fotograficznej Shutterstock. Na zdjęciu przedstawiony jest obraz kobiety z nadwagą, aczkolwiek jest ona ładna i apetyczna. To właśnie na tym zdjęciu dokonano tych brutalnych przeróbek.

Kobieca sylwetka

Pierwszym krajem, który przerobił zdjęcie modeli były Stany Zjednoczone. Z pulchnej kobiety udało im się zrobić lalkę Barbie z idealnym wcięciem w talii oraz sztucznie piękną twarzą. Czy naprawdę było to konieczne?

kobieca sylwetka

Kolejnym krajem, który wziął udział w projekcie były Chiny. Po przerobieniu modelka straciła na wadzę około 50kg, szok. Chiny odesłały najbardziej przerobione zdjęcie. Zmieniło się tam dosłownie wszystko, jej twarz, ciało, włosy a nawet bielizna, nie wspominając już o nosie…

Kobieca sylwetka

Grafik z Kolumbii zachował sylwetkę kobiety wraz z jej krągłościami, zmienił jej odcień skóry na mniej pomarańczowy i dodał więcej włosów. To zdecydowanie jedna z nielicznie najłagodniejszych przeróbek.

Kobieca sylwetka

Egipt dodał zaś modelce dużo więcej odcieniu pomarańczy na skórze i sprawił, że modelka zyskała spore wcięcie w talii. Pozostawił jednak duże uda i szerokie biodra, co dało efekt bioderek Beyonce.

Kobieca sylwetka

Włoska wersja modelki wprawiła nas chyba największe zaskoczenie, zostało zmienione dosłownie wszystko, od odjęcia kilogramów co sprawiło, że jest ona szczupła niemalże jak wersja Chińskiej modelki po kolor bielizny oraz zmianę butów.

Kobieca sylwetka

Holenderski grafik rozjaśnił wyjściowej modelce włosy, wyszczuplił nogi oraz zmienił bikini na różowe. Natomiast zmiana butów sprawiła, że wygląda ona niczym kot w butach.

Kobieca sylwetka

Siódmym z krajów biorących udział w projekcie było Peru. Jego przedstawiciel graficzny skoncentrował się na pozbyciu się tłuszczu z brzucha modelki oraz zmienił jej kształt oczu na lekko skośny.

Kobieca sylwetka

Chyba jedyną, która nie boli zaskoczyły Filipiny. Zmiany jakie wprowadzili na modelce dałoby się osiągnąć przy dobrej diecie i treningom. Korzystnie zmienili kolor włosów i biust wydaje się nieco większy.

Kobieca sylwetka

Wersja Rumunii jest wyszczuplona w każdym możliwym miejscu, natomiast nie tak drastycznie jak w Chinach czy we Włoszech. Skóra przybrała za to odcień pomarańczy.

Kobieca sylwetka

Jak widać kanon postrzegania przez nas piękna kobiecego ciała, zależy od tego gdzie się urodziliśmy.

Kobieca sylwetka


Kobieca sylwetka

Kobieca sylwetka

Kobieca sylwetka

Fot: onlinedoctor.superdrug.com

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *