SZUKAJ
Kultura
0

Kolejna odsłona „Body Issue”: Sportowcy w nagiej sesji dla ESPN 2016

Doczekaliśmy się kolejnej odsłony „Body Issue” – magazynu, który raz do roku wydawany jest przez amerykańską stację telewizyjną ESPN, i w całości poświęcony jest aktom sportowców…

Kolejna odsłona „Body Issue”: Sportowcy w nagiej sesji dla ESPN 2016

Doczekaliśmy się kolejnej odsłony „Body Issue” – magazynu, który raz do roku wydawany jest przez amerykańską stację telewizyjną  ESPN, i w całości poświęcony jest aktom sportowców. W sesji zdjęciowej możemy podziwiać wyrzeźbione ciała surferów, kolarzy, lekkoatletów lub bokserów. Jednak to kobiety, całkowicie poświęcone swoje pasji przykuwają największą uwagę. Wśród nich zobaczymy siatkarki Christen Press i April Ross, mistrzynię  szermierki Nzingha Prescod, reprezentantkę  USA w biegu z przeszkodami Emmę Coburn, koszykarkę Ellenę Delle Donne, surferkę Courtney Conlogue, bokserkę Claresse Schields, pływaczkę Alyssę Seely, czy światowej sławy gwiazdę wrestlingu Adeline Grey. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane na łonie przyrody, w miejscach mający bardzo duże znaczenie dla samych sportsmenek. Każda fotografia to osobista historia, pisana wolą walki, ciężką pracą i wyrzeczeniami. To wszystko razem pozwala im dumnie  kroczyć ścieżką zwycięstwa i sukcesu.

 

Fot: ESPN 2016

 

Fotografka Dominika Cuda wykonała bardzo podobną sesję zdjęciową dla polskiego projektu charytatywnego Sport Calendar. Mogliśmy w niej zobaczyć znanych trenerów fitness, karate, tenisa, wioślarstwa, czy nawet acro yogi.  Wysortowane nagie ciała sportowców zostały wkomponowane z  współgrającą  z dynamiką zdjęcia scenerię. Mimo, że zdjęcia są dość odważne, to męskie i kobiece części ciała zostały zasłonięte odpowiednią pozą, czy atrybutem związanym z poszczególną dyscypliną.

 

Fot: @sportcalendar, Dominika Cuda

sportcalendar, Dominika Cuda1

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *