SZUKAJ
Kultura
0

Komunikat do wszystkim Mam. Wasze ciała są piękne i wyjątkowe!

Fotografie, którym poświęcony jest owy artykuł powinny przekonać wszystkie mamy na całym świecie, że ich ciała, mimo, iż uległy zmianie pod wpływem ciąży nadal są wyjątkowe i piękne…

Fotografie, którym poświęcony jest owy artykuł powinny przekonać wszystkie mamy na całym świecie, że ich ciała, mimo, iż uległy zmianie pod wpływem ciąży nadal są wyjątkowe i piękne.

Bardzo wiele kobiet szczególnie po ciąży nie akceptuje swojego ciała i  dostrzega u siebie wiele niedoskonałości. Rozstępy, dodatkowe kilogramy, rozciągnięta skóra – to wszystko tworzy cała górę kompleksów, którą ciężko jest pokonać, gdy jest się zapracowaną mamą. Jednak, czy rzeczywiście powinien to być powód do niezadowolenia z własnego ciała?

Fotografka Natalie McCain zrobiła zdjęcia matkom i ich dzieciom, by pokazać, że macierzyństwo, to coś znacznie cenniejszego i ważniejszego od posiadania idealnych ciał. Swój projekt nazwała „Honest Body Project” („Szczere ciało”).

Zrobione przez nią zdjęcia mają przypominać kobietom, że ich ciała mimo, że nie wyglądaj jak modelki na wybiegu zasługują na ogromny szacunek, ponieważ to one wydały na świat nowe życie. Za to należy się im ogromna wdzięczność. „Portrety pokazują szczęście, piękno, ludzką niedoskonałość i miłość do dzieci” – mówi McCain w rozmowie z Huffington Post.

Projekt ma pomóc kobietom pokochać swoje własne ciała i czuć się dobrze we własnej skórze. Wówczas będą na tyle szczęśliwe i pewne siebie, że będą mogły przenieść tą radość na własne dzieci. Ma on nieść również przekaz w stronę młodszego pokolenia kobieta, które nie powinny obawiać się macierzyństwa w przyszłości w czasach, gdy kanony piękna dyktowane się przez wyretuszowane zdjęcia w magazynach.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *