SZUKAJ
biznes
0

Krem usuwający tatuaże szybciej niż laser

Mamy dobrą informację da wszystkich posiadaczy tatuaży i dla tych, którzy dopiero myślą o jego wykonaniu, ale w obawie przed tym, że nie będzie można go później usunąć odwlekają wizytę w salonie tatuażu.

Krem usuwający tatuaże szybciej niż laser

Mamy dobrą informację da wszystkich posiadaczy tatuaży i dla tych, którzy dopiero myślą o jego wykonaniu, ale w obawie przed tym, że nie będzie można go później usunąć odwlekają wizytę w salonie tatuażu. Otóż na kanadyjskim Dalhousie University powstał krem, który szybko i bezboleśnie usuwa tatuaże, i to lepiej niż laser.

Według przeprowadzonych badań ankietowych wynika, że bardzo wiele osób  decyduje się na ozdobienie swojego ciała tatuażem, jednak równie tyle chce się go pozbyć, ale do tej pory nie było to takie proste, a zwłaszcza przyjemne. Zainteresowanie zatem tego typu usługami jest ogromne.

Za sprawą doktoranta, Alexa Falkenhama, z Wydziału Patologii, i jego specjalnego kremu o nazwie Biphosphonate Liposomal Tattoo Removal (BLTR), teraz to się zmieni.

Gdy powstaje tatuaż, w skórę wprowadzany jest barwnik, na którego reagują makrofagi. Ich rolą jest oczyszczenie organizmu, dlatego wokół tatuażu pojawia się stan zapalny. Makrofagi wchłaniają barwnik i przemieszczają się do układu limfatycznego, gdzie są wydalane. Jednak część z nich wchłania tak duże ilości barwnika, że zostają w miejscu powstawania tatuażu i przechodzą w stan uśpienia. Z czasem są wydalane i dlatego tatuaż blednie, jednak jest to bardzo powolny proces.

Pomysłodawca kremu wpadł na pomysł, by stymulować makrofagi w ten sposób, aby szybciej opuściły miejsce powstania tatuażu, tym samym likwidując go. Krem który przygotował zawiera lipidy. Po nałożeniu na skórę wnika w nią i dociera do makrofagów, a następnie wytwarza liposomy, które wchłaniają barwnik.

Usuwający barwnik krem, najlepiej radzi sobie z co najmniej dwuletnimi tatuażami. Zdaniem naukowca cena za wykorzystanie kremu do usunięcia tatuażu o wymiarach 10×10 centymetra będzie wynosiła około 16 złotych. To znacznie taniej niż zabieg laserowy, nie wspominając już o samym komforcie.

Dzięki takiej metodzie usuwania tatuażu znacznie łatwiej będzie podjąć decyzję o jego wykonaniu. Nie będzie ciążyła nam myśl, że wykonany tatuaż będziemy nosić przez całe życie. To jednak ważna decyzja, więc najlepiej zdecydować się na takie, które zostaną z nami na bardzo długo.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!