SZUKAJ
biznes
0

Króliki mogą odetchnąć z ulgą? Ubrania z angory zniknął na stałe z półek Zary i Stradivariusa!

To już jest pewne! Ubrania z angory zniknął z półek znanych odzieżowych brandów. Wszystko za sprawą drastycznego wideo, pokazującego jak w bestialski sposób pozyskiwane są tkaniny, największy koncern odzieżowy Inditex wycofuje ze swoich sklepów produkty wykonane z wełny królików angorskich…

Króliki mogą odetchnąć z ulgą? Ubrania z angory zniknął na stałe z półek Zary i Stradivariusa!

To już jest pewne! Ubrania z angory zniknął z półek znanych odzieżowych brandów. Wszystko za sprawą drastycznego wideo, pokazującego jak w bestialski sposób pozyskiwane są tkaniny, największy koncern odzieżowy Inditex wycofuje ze swoich sklepów produkty wykonane z wełny królików angorskich. Wideo zostało opublikowane przez międzynarodową organizację walczącą o prawa zwierząt – PETA. Czy to koniec cierpienia tych prześlicznych zwierząt?

Świat dowiedział się o bestialskim traktowaniu królików angorskich w chińskich hodowlach dzięki wideo PETA. Film został nagrany ukrytą kamerą i pokazuje proces wyrwania króliczej sierści. Wywołał on burzę niezadowolenia i miejmy nadzieję, że doprowadzi ona do ukrócenia bestialskiego procederu. Na filmie można zobaczyć, że króli obskubywane są żywe i w pełni świadome, przywiązane do deski. Widać, że zwierzęta bardzo cierpią – piszczą i szamotają się. Po czymś takim wsadzane są z powrotem do ciasnych klatek. Po odrośnięciu futerka, zabieg jest powtarzany. Chiny jak się domyślacie są głównym dostawcą angory na świecie. Wytwarzają około 90 proc. tego produktu.

Króliki tej rasy charakteryzują się długą, bardzo miękką i puszystą sierścią. To właśnie z niej robione są szaliki i sweterki kupowane w sklepach. Mimo, że zalet tego włókna jest bardzo dużo, cena tego nie odzwierciedla. Angora jest dużo tańsza niż wełna czy kaszmir. Niestety wyrywana sierść jest cenniejsza niż ścinana. Hodowcy nastawieni są wyłącznie na zysk i za nic mają cierpienie zwierząt. W Chinach niestety nie obowiązuje prawo zabraniające torturowania i znęcania się nad zwierzętami.

Znane marki mówią tego już za wiele! Dzięki temu jest spora szansa, że bestialskie działa zostaną ukrócone. Po opublikowaniu wideo kolejne wielkie brandy rezygnują z produktów wykonanych z króliczej angory. Po H&M, Marks&Spencer, Top Shop, Calvin Klein czy Asos taką decyzję podjęła także grupa Inditex, będąca właścicielem marek Zara, Bershka, Stradivarius czy Pull&Bear. Modele, do których uszycia została wykorzystana wełna z królików angorskich zostaną wycofane ze sprzedaży.

Fot: krole.pl

Aby ubrania się nie zmarnowały i cierpienie zwierząt nie poszło na marne przedstawiciele firmy w wydanym oświadczeniu zapowiedzieli także, że ponad 20 tysięcy wyprodukowanych z angory ubrań i dodatków zostanie przekazana syryjskim uchodźcom przebywającym w Libanie. Wartość tych produktów szacowana jest na kwotę 878 tys. dolarów.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!