SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Kupowanie jeansów – tego unikaj

Jeansy to jedne z najpopularniejszych spodni na świecie. Większość z nas ma chociaż jedną parę w swojej szafie. Ta zależność tyczy niemalże wszystkich, bez względu na płeć, zamożność, czy wykonywany przez nas zawód. Jednak mimo, że są popularne to nadal popełnimy błędy przy ich zakupie…

Jeansy to jedne z najpopularniejszych spodni na świecie. Większość z nas ma chociaż jedną parę w swojej szafie. Ta zależność tyczy niemalże wszystkich, bez względu na płeć, zamożność, czy wykonywany przez nas zawód. Jednak mimo, że są popularne to nadal popełnimy błędy przy ich zakupie. Warto wiedzieć, które z nich popełniamy najczęściej, by móc się ich wystrzegać podczas zakupu kolnej pary. Czego zatem powinieneś unikać?

jeansy

Kupowanie spodni w nieodpowiednim rozmiarze

To jeden z najczęściej popełnianych błędów. Zwisające spodnie na nikim i nigdy nie wyglądają dobrze, zniekształcają sylwetkę i proporcję. Zwisające spodnie to nie jedyne przewinienie dotyczące rozmiaru. Dopasowanie powinnaś rozpocząć już w tali, dobre jeansy to takie, które zapniesz na sobie bez wciągania brzucha. Klasyczny jeansy to model, który nie jest ani zbyt wysoki, ani zbyt niski. Do tego nigdy nie powinien być zbyt opięty, ani za luźny. Proste i klasyczne kroje są dobre dla każdej sylwetki. Należy zwrócić uwagę również na to, by jeansy nie były zbyt luźne poniżej kolan, w przeciwnym razie możemy zafundować sobie efekt prosto z lat 70-tych. Zawsze przez zakupem spodni upewnij się, czy znasz swoje wymiary, i wiesz w śród których rozmiarów powinnaś szukać tego idealnego dla siebie. Przymierzaj spodnie, nigdy nie kupuj na oko.

jeansy

Kupowanie jeansów, które nie pasują do Twojego stylu

To jest tak samo ważne, jak znalezienie właściwego rozmiaru. Zastanów się jaki fason spodni najbardziej ci odpowiada, i współgra z twoim codziennym stylem. Nie kupuj jeansów, w których nie czujesz się dobrze, tylko dlatego, że leżą na Tobie jak trzeba. Ty musisz czuć się w nich świetnie. Jeśli, spędzasz sporo czasu poza domem i jest w ciągłym ruchu, zbyt opięte spodnie raczej nie będą dla Ciebie zbyt funkcjonalne. Mogą ograniczać Twoją swobodę ruchu. Ważne jest to, abyś wiedziała, które jeansy spełniają Twoje indywidualne potrzeby. Jeśli będziesz posiadała takową wiedzę, Twoje zakupy stanął się prostsze i przyjemniejsze.

Kupowanie zbyt tanich jeansów

Oczywiście nie zawsze cena idzie w parze z jakością. Jeśli coś jest droższe wcale nie oznacza, że jest lepsze i warte swojej ceny. Jednak zazwyczaj tak jest, że spodnie wykonane lepszego materiału są po prostu droższe, ale za to posłużą Ci znacznie dłużej. Trwalszy dżins jest grubszy w dotyku i bardziej odporny na przetarcia. A to wszystko zasługa lepiej dobranych mocniejszych włókien. Tańsze jeansy z reguły szyte są z mieszanych materiałów, wówczas do bawełny dodaje się elastyn.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *