SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Kwiaty Ylang-ylang

Kwiaty ylang – ylang pochodzą z Azji Południowo – Wschodniej. W Europie od XIX wieku są traktowane jako luksusowy, naturalny środek pielęgnacyjny. Te kwiaty powinny znać kobiety, które są fankami luksusowych zapachów…

Kwiaty Ylang-ylang

Kwiaty ylang – ylang pochodzą z Azji Południowo – Wschodniej. W Europie od XIX wieku są traktowane jako luksusowy, naturalny środek pielęgnacyjny. Te kwiaty powinny znać kobiety, które są fankami luksusowych zapachów. Zapach kwiatów ylang-ylang wkomponowany jest w najsławniejsze perfumy świata takiej jak: Channel No5, Anais anais, Opium. Olejkiem wytwarzanym z kwiatów tej rośliny zainteresowano się już w 1878 roku, był on niezwykle ceniony wśród modnych paryżanek.

Te piękne i wonne kwiaty są również niezwykle cenione w aromaterapii: pomagają walczyć ze stresem, bezsennością i depresją, działają regenerująco i odprężająco. W aromaterapii kwiaty ylang – ylang stosuje się również jako środek wywołujący euforie i afrodyzjak. W kosmetyce natomiast mają one działanie antycellulitowe oraz regulujące wydzielanie serum. Medycyna również docenia ich dobroczynne działanie. Kwiaty ylang – ylang są stosowane jako lek na hiperwentylacje (zbyt szybki oddech), oraz problemy z nierównym rytmem serca.

Roślina sama w sobie jest dużym drzewem, jednak hodowana w warunkach domowych osiąga znacznie mniejsze rozmiary (maksymalnie do 1,5 m). Drzewo prezentuje się bardzo ładnie, jego kwiaty wyglądają dosyć nietypowo (troszeczkę przypominają żółte poskręcane wstążeczki), a liście są dosyć duże i ozdobne. Roślina kwitnie bardzo obficie. Ylang-ylang rośnie szybko, zaczyna kwitnąć gdy jest jeszcze młode (często już po 2 czy 3 latach od posadzenia).

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!