SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Łazienka bezpieczna dla dziecka

Łazienka o poranku jest chyba najbardziej obleganym i zatłoczonym pomieszczeniem w całym domu – zwłaszcza, jeżeli mamy małe dzieci! A ponieważ w pośpiechu i ogólnym rozgardiaszu łatwo …

Łazienka bezpieczna dla dziecka

Łazienka o poranku jest chyba najbardziej obleganym i zatłoczonym pomieszczeniem w całym domu – zwłaszcza, jeżeli mamy małe dzieci! A ponieważ w pośpiechu i ogólnym rozgardiaszu łatwo o chwilę nieuwagi, warto zaopatrzyć się w akcesoria, dzięki którym będziemy spokojniejsi o nasze pociechy.

Zanim jednak przystąpimy do instalacji różnych rozwiązań mających wpływ na bezpieczeństwo, zacznijmy od podstaw – wyeliminujmy bałagan. Nie chodzi tu tylko o porozrzucane ręczniki czy zabawki, o które dziecko łatwo może się potknąć. Równie niebezpieczne są uporządkowane, ale pozostawione w zasięgu maluchów środki czystości czy kosmetyki. Dlatego przechowujmy je na odpowiedniej wysokości lub w miejscu niedostępnym dla najmłodszych.

– Dobrym sposobem na zabezpieczenie dostępu do szafek i szuflad są bardzo łatwe w instalacji blokady, dzięki którym dziecko nie dostanie się do nieodpowiedniej dla niego zawartości i – dodatkowo – nie przytrzaśnie sobie palców – mówi Mateusz Szpetkowski, Kierownik Działu Łazienki w IKEA Kraków.

Dzieci muszą być bezpieczne

Wystarczy zaledwie kilka dodatkowych sprzętów, aby ułatwić dziecku codzienną toaletę, a tym samym jeszcze lepiej zadbać o jego bezpieczeństwo.

Fot: fot.IKEA Krakow. Lazienka

W wannie i pod prysznicem warto położyć maty antypoślizgowe, które, dzięki specjalnym przyssawkom, utrzymują się bezpiecznie na swoim miejscu. Dodatkowo kolorowa mata w kształcie przyjaznego zwierzaka zachęci malucha do czerpania radości z kąpieli.

– O bezpieczeństwo małych domowników pomogą też zadbać zaślepki, zmniejszające ryzyko wetknięcia przez dziecko palców lub przedmiotów do gniazdka, a także cieszące się ogromną popularnością wśród naszych klientów ochraniacze na kanciaste wykończenia szafek czy blatów – dodaje Mateusz Szpetkowski.

Akcesoria dziecięce w łazience możemy przechowywać w plastikowych koszach montowanych na ścianie czy w kolorowych wiszących kieszeniach. Pamiętajmy jednak, aby zabawki, bez których nasze pociechy nie wyobrażają sobie kąpieli, trzymać w zasięgu ich ręki, co zniweluje ryzyko wdrapywania się na szafki.

– Przeszkodą dla malucha może być też zbyt wysoka umywalka. Aby dziecko nie musiało się na nią wspinać, warto wyposażyć się w specjalne podium czy stołek. Przy jego zakupie przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy ma zabezpieczenie antypoślizgowe – mówi Mateusz Szpetkowski, Kierownik Działu Łazienki w IKEA Kraków. – Po więcej inspiracji zapraszamy do naszego rozbudowanego działu łazienek. Zachęcamy też do skorzystania z oferty 24 rat 0% na meble łazienkowe, która obowiązuje do 12 lipca 2015 roku – dodaje Mateusz Szpetkowski

Fot: IKEA, materiały prasowe

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!