SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Lifting twarzy za pomocą makijażu: wyglądaj młodziej bez użycia skalpela

Siłą rzeczy jest fakt, że wraz z upływem lata nasza skóra traci jędrność, pojawiają się pierwsze zmarszczki, zaczynamy dostrzegać niewielkie oznaki starzenia. Wiele kobiet ma problem z zaakceptowaniem pojawiających się zmian….

Lifting twarzy za pomocą makijażu: wyglądaj młodziej bez użycia skalpela

Siłą rzeczy jest fakt, że wraz z upływem lata nasza skóra traci jędrność, pojawiają się pierwsze zmarszczki, zaczynamy dostrzegać niewielkie oznaki starzenia. Wiele kobiet ma problem z zaakceptowaniem pojawiających się zmian. Niekiedy uciekają się do drastycznych metod, jakimi są operacje plastyczne. Możemy jednak wyglądać młodziej bez ingerencji chirurga plastycznego. W zupełności wyfraczy odpowiednio wykonany makijaż. Kilka machnięć pędzlem i bezbolesny lifting mamy za sobą. Wizażystka  Taylor Chang-Babaian, pokaże nam,  jak w natychmiastowy sposób  sposób  odmłodzić się o kilka dobrych lat.

Fot: totalbeauty.com

Lifting twarzy za pomoca makijazu

Wpisując na Instagramie „#makeuptransformation” zrozumiesz, co to znaczy potęga makijażu.  Odrobinę bronzera i eyeliner mogą zmienić normalną dziewczynę w kogoś podobnego  do kapitana Jacka Sparrowa lub stworzyć rzeczywistą kopię księżniczki Disneya. Makijaż może również sprawić, że będziesz wyglądała na młodszą.  Korzystają z tajników konturowania możesz zapomnieć o tej całej kwocie pieniędzy, którą musiałbyś wydać na przeprowadzenie operacji plastycznej.  Wizażystka Taylor Chang-Babaian w swoje nowej książce „Beauty Rewind” pokazuje nam jak kilkoma ruchami pędzla,  przechytrzyć upływający czas. Oto kilka trików, których warto się od niej nauczyć.

 

Lifting twarzy za pomocą makijażu

Lifting twarzy w gabinecie chirurga plastycznego kosztuje średnio  sześć i pól tysiąca dolarów i zawsze wiąże się z ryzykiem.  Aby uzyskać iluzję napiętej  i jędrniejszej skór twarzy,  bez poddawania się zabiegowi , należy zaprzyjaźnić się z konturowaniem i rozświetlaniem. W tym tkwi cały sekret.  Należy użyć ciemniejszego podkładu, bądź bronzera dla  podniesienia opadających policzków, zminimalizowania rozciągniętej skóry na podbródku  i zmniejszenia nosa.  Rozświetlacz  natomiast posłuży nam do podniesienia zapadniętej powieki, rozświetlenia grzbietu nosa i uniesienia brwi. Oto jak wykonywać to krok po kroku.

Fot: totalbeauty.com

Lifting twarzy za pomoca makijazu2

1.Konturowanie/ kolor  – Wybierz odcień, który jest dwa lub trzy razy ciemniejsze od naturalnego koloru Twoje skóry.  Blada cera powinnam się trzymać się jednego, lub dwóch odcieni ciemniejszych i  unikać produktów z połyskiem.  Odcień rozświetlacza powinien być dwa, lub trzy odcienie jaśniejszy od naturalnego koloru  skóry.

 

2. Aby ukryć przerzedzoną linię włosów, bądź wysokie czoło użyć bronzera  wzdłuż linii włosów.

 

3. Aby zmniejszyć opadające policzki zastosuj odcień  do konturowania spod kości policzkowej w  kierunku nosa i rozetrzyj.

 

4. Aby zmniejszyć z wiekiem powiększające się skrzydełka nosa, należy rozprowadzić bronzer wzdłuż boków nosa do środka  czoła, aż po czubek nosa. Całość rozetrzeć w dół i na boki. Wizażysta zaleca również rozrobienie cienkiej linii rozświetlaczem po grzebiecie nosa. Uważaj żeby nie przesadzić! Gruba linia tylko go optycznie poszerzy.

 

5. Aby ukryć zwiotczały dekolt tworzymy złudzenie cienia. Pod szczęką zaznaczymy kontur ciemnym cieniem i rozcieramy go w dół szyi.  Pamiętać, że na nawilżonej szyi łatwiej  wykonać makijaż.

 

 

Pełne usta bez igły

Wraz z wiekiem usta tracą elastyczność i nie są tak pełne jak wcześniej. Kąciki opadają, a kontur staje się mniej wyraźny, dlatego trudniej jest rozprowadzić szminkę bez wcześniejszego  obrysowania ust konturówką.  Jednak  stworzenie złudzenia pełnych ust nie jest trudne do wykonania. Nie musisz od razu  sięgać po igłę, by sprawić, że będą wyglądały na pełniejsze.

Fot: totalbeauty.com

Lifting twarzy za pomoca makijazu3

 

1.Wybierz neutralny kolor konturówki, nieco ciemniejszy niż kolor Twoich ust.

 

2.Stwórz  pełnię rysując kształt litery V, zaznaczymy łuk Kupidyna na górnej linii warg. Następnie rysujemy kreskę poniżej środka dolnej wargi.  Łączymy ze sobą kąciki ust delikatnie obrysowując ich kształt.

 

3. Wyjeżdżając nieco poza kącik ust, sprawisz, że optycznie  będą wyglądały na szersze.

 

4. Wypełnij wnętrze warg  kolorem.

 

5.Stosując połysk w środku dolnej i górnej wargi sprawisz, że usta będę wydawały się pełniejsze i bardziej  uwydatnione.

 

Błyskawiczny lifting powieki

Używanie eyelinerastaje się trudniejsze wraz z wiekiem. W bardzo łaty sposób,  zamiast się odmłodzić możemy dodać sobie lat. Wystarczy, że nie odchylimy końca kreski  ku górze.

Fot: totalbeauty.com

Lifting twarzy za pomoca makijazu5

1. Góra linka rzęs – jeśli Twoje oczy są osadzone blisko siebie, rozpocznij nakładanie eyelinera w miejscu, gdzie zaczyna się tęczówka.

 

2. Jak dotrzesz do końca linii rzęs,  zrób ukośną linię pod kątem 45 stopni.

 

3. Połącz końcówkę kątem do linii rzęs i wypełnij przestrzeń pomiędzy.

 

 

Pełne, młodsze brwi

Końce  brwi to pierwszy punkt na Twojej twarzy, który zdradza ile tak naprawdę masz lat. Oto ja utrzymać młodzieńcze spojrzenie!

Fot: totalbeauty.com

Lifting twarzy za pomoca makijazu6

1. Trzymaj ołówek z boku nosa i wewnętrznego kącika oka. Jeśli Twoje brwi nie dotykają ołówka, wypełnij lekko  brwi kredką bądź pomadą w nieco ciemniejszym kolorze niż Twój naturalny odcień. Wykonuj krótkie ruchy, by malować kreski podobne do włosków.

 

2. Łuk powinien rozpoczynać się powyżej zewnętrznej powierzchni źrenicy.  W raz z wiekiem brwi dość często zaczynają w tym miejscy opadać. Wypełnij je nad łukiem by stworzyć iluzje podniesionych brwi.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *