SZUKAJ
Podróże
4

Lot z lotniska w Modlinie? Sprawdź jak tam dojechać!

Sezon wakacyjny w pełni, a Ty palujesz skorzystać z usług Portu Lotniczego w Modlinie i nie wiesz jak tam dotrzeć? Mamy na to rozwiązanie. Przedstawiamy Wam krótki poradnik, w jaki sposób najtaniej i najszybciej dojechać do tego lotniska. Pod uwagę wzięliśmy prywatną oraz publiczną komunikację, korporacje taksówkarskie, a także dojazd własnym samochodem…

Lot z lotniska w Modlinie? Sprawdź jak tam dojechać!

Sezon wakacyjny w pełni, a Ty palujesz skorzystać z usług Portu Lotniczego w Modlinie i nie wiesz jak tam dotrzeć? Mamy na to rozwiązanie. Przedstawiamy Wam krótki poradnik, w jaki sposób najtaniej i najszybciej dojechać do tego lotniska. Pod uwagę wzięliśmy prywatną oraz publiczną komunikację, korporacje taksówkarskie, a także dojazd własnym samochodem.

Port Lotniczy Warszawa Modlin, położony jest około 40 kilometrów od centrum Warszawy. Obecnie to jedno z najmłodszych publicznych lotnisk w Polsce.

Propozycja  nr 1 : Translud 8 zł

Zdecydowanie najtańszą opcją dojazdu z centrum Warszawy do terminala w Modlinie są autobusy prywatnej firmy Translud (linia numer 2 oraz 6). Nie są to autobusy pierwszej klasy, nie znajdziemy w nich toalety, czy luku bagażowego, ale za tę cenę nie powinniśmy narzekać. Firma oferuje za to WiFi. W trakcie podróży do portu lotniczego czeka nas przesiadka w Modlinie, na przystanku Modlin Twierdza Pętla. Z Warszawy natomiast autobusy odjeżdżają sprzed Domów Towarowych Centrum (przystanek zlokalizowany jest przy ulicy Marszałkowskiej, a przed skrzyżowaniem z ulicą Złotą i oznaczony jest tabliczką z logo przewoźnika). Poza przystankiem początkowym autobus tego przewoźnika na trasie zatrzymują się m.in. przystankach: Muranowska 06, Park Traugutta 01, Plac Bankowy 02, Rondo Starzyńskiego 02, Żerań FSO 02 czy Białołęka Ratusz 02.

Początkowy przystanek przy Domach Towarowych Centrum zlokalizowany jest w pobliżu stacji Metra Centrum. To bardzo dobra lokalizacja, szczególnie dla osób, które nie są z Warszawy i przejeżdżają do miasta różnymi środkami transportu, chociażby Polskibus.com. Trasę z Metra Wilanowska z Centrum pokonamy w około 15 minut, z kolei ze stacji Młociny( gdzie PolskiBus.com ma swój drugi dworzec ) około 20 minut. Jeśli podróżujecie pociągiem to lokalizacja również nie stanowi problemu. Do Domów Towarowych Centrum blisko jest również z Dworca Kolejowego Warszawa Centralna i Warszawa Śródmieście oraz Placu Defilad na którym zatrzymują się prywatni przewoźnicy.

Jadąc do portu lotniczego, dobrze jest poinformować o tym kierowcę, gdyż wówczas będziemy mieć pewność, że na przystanku Modlin Twierdza Pętla do terminala lotniskowego będzie na nas czekał bus, tego samego przewoźnika. Wówczas bez problemu dotrzemy na lotnisko. Czas przejazdu nie powinien nam zająć więcej niż 80 minut, ale zawsze warto mieć zaplecze czasowe, gdyż podróżując w godzinach szczytu możemy nam to zająć znacznie dłużej.

Rozkład jazdy znajdziecie tutaj : http://www.translud.aplus.pl/tabliczki/tpo_15550046.html

Po dotarciu na przystanek Modlin Twierdza Pętla przesiadamy się do busa (przewoźnikiem również jest Translud), który zawiezie nas do Portu Lotniczego. Czas przejazdu wynosi około 5-6 minut. Przejazd jest bezpłatny dla pasażerów posiadających bilet na odcinek Warszawa – Modlin. Wystarczy pokaż go kierowcy, jeśli korzystaliśmy z usług innego przewoźnika za przejazd zapłacimy 1zł.

Rozkład na stronie: http://www.fly4free.pl/wp-content/uploads/2013/09/Translud-linia-10-Lotnisko.png

Pamiętajcie, ze wszystkie połączenia do Portu Lotniczego są zintegrowane z przyjazdami autobusów z oraz do Warszawy. Jednak wieczorem bus lotniskowy już nie jeździ. Wówczas pozostaje nam piesza wędrówka do lotniska lub z lotniska. Odcinek który musimy pokonać ma około 2 km długości. Czas pokonania trasy to ok. 25 minut. Najtrudniejszy do pokonania jest odcinek 400 metrów biegnący przy drodze krajowej nr 62 (ulica Generała Wiktora Thommee). Nie ma tam chodnika oraz oświetlenia! Pozostałe ulice są oświetlone i poruszamy się chodnikiem.

Propozycja nr 2: PKS Polonus 9zł

Do Modlina możemy również z Warszawy dojechać autobusami PKS. Połączenie obsługuje firma Polonus. Przystankiem, na którym należy wysiąść jest podobnie jak w przypadku wyżej opisywanego przewoźnika Translud – Modlin Twierdza Pętla. Koszt takiego kursu to cena 8zł ceny należy doliczyć 1 zł za przejazd wahadłowym busem Translud z przystanku Modlin Twierdza Pęta do terminala lotniskowego, można również przejść pieszo). Autobusy Polonus odjeżdżają m.in. z przystanku przy Dworcu Centralnym (Aleja Jana Pawła II) oraz Warszawa Gdańska. Czas przejazdu to od 60 minut do nawet 90 w godzinach szczytu. Połączeń nie jest dużo, a niektóre połączenia wykonywana są tylko w dni robocze.

Informacje o kursach, znajdziecie tutaj: http://polonusbus.pl/index.php?lang=pl

Propozycja nr 3 : Koleje Mazowieckie 15 zł
Przejazd Kolejami Mazowieckimi (pociąg plu bus ) do Portu Lotniczego w Modlinie wyniesie nas 15 zł. Jeżeli jesteś studentem, bądź uczniem możesz kupić bilet ze zniżką, która Ci przysługuje do Modlina, a następnie bilet na wahadłowy autobus do lotniska za 5zł. Tak jak przy poprzednich środkach transportu trasę pokonujemy z przesiadką z Modlinie, gdzie na stacji kolejowej przesiadamy się z pociągu do autobusu (przewoźnik to Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim Sp. z o.o).Czas przejazdu pociągiem to ok. 40 do 60 minut. Należy pamiętać, że czas podróży może się wydłużyć ze względu na prowadzone na torach prace modernizacyjne. Do tego należy doliczyć czas potrzebny na podróż ze stacji kolejowej w Modlinie do Portu Lotniczego. Wynosi on ok. 10 min. Jeżeli podróżujemy z Lotniska im. Fryderyka Chopina podroż potrwa dodatkowo 25 minut dłużej.
Jeśli interesuje Cię rozkład jazdy Kolei Mazowieckich, koniecznie zajrzyj tutaj:  http://www.mazowieckie.com.pl/pl

Propozycja nr 4: : Intercity (TLK) od 21 zł

Do Modlina od 16 października 2012 roku można również dojechać pociągami grupy PKP Intercity. To dobre rozwiązanie dla pasażerów spoza Warszawy, którzy nie są już zmuszeni do nierzadko kłopotliwych przesiadek w stolicy. Dotyczy to np. pasażerów z Olsztyna, Krakowa, Kielc, Piotrkowa Trybunalskiego itp.
Czas przejazdu na trasie Warszawa Centralna – Modlin wynosi od 40-tu do 50 minut (w zależności od relacji),. Bilet w II klasie od stacji Warszawa Centralna do stacji Modlin w pociągu TLK kosztuje 17 zł. Nie kupimy go przez internet. System rezerwacyjny generuje komunikat o zbyt krótkiej trasie podróży aby móc go zarezerwować. Zatem musimy zakupić go w kasie. Do kosztów należy doliczyć jeszcze 5 zł za bilet na wspomniany już wyżej wahadłowy autobus Kolei Mazowieckich, kursujący między stacją kolejową w Modlinie, a Portem Lotniczym.

Rozkładu jazdy szukajcie na stronie: http://intercity.pl/pl/

Propozycja nr 5: Modlinbus od 9 zł

Przewoźnik Modlinbus również bezpośrednie połączenie autobusowe z centrum Warszawy do Portu Lotniczego w Modlinie. Przystanek początkowy zlokalizowany jest w pobliżu Dworca Centralnego przed Pałacem Kultury i Nauki (Plac Defilad). Drugim przystankiem jest stacja metra Młociny (pętla autobusowa Zarządu Transportu Miejskiego, Metro Młociny 25).
Ceny przejazdu zaczynają się od 9 PLN. Jeśli zdecydujemy się na zakup biletu przez internet i z odpowiednim wyprzedzeniem mamy szansę dostać go po niższej cenie(im bliżej do terminu podróży tym bilety są droższe). Niestety biletów w najniższej cenie jest niewiele. Kolejne są już droższe (15, 21, 25, 28 PLN). Koszt biletu zakupionego u kierowcy lub w punkcie sprzedaży w Porcie Lotniczym w Modlinie (można płacić kartą) to już 33 zł. Przewoźnik sprzedaje bilety ulgowe dla dzieci w wieku 2-12 lat w cenie 23 zł. Niemowlęta podróżują bezpłatnie.
Autokary którymi dysponuje przewoźnik to Scanie, wyposażone w klimatyzacje oraz w łącze WiFi. Korzystamy z niego bezpłatnie. Rozkład jazdy jest dopasowany do przylotów i odlotów samolotów.

Wszelkie potrzebne informacje tutaj: http://www.modlinbus.pl/

Propozycja nr 6: Taxówka
Night drivers od 90 zł
Korporacja Glob Cab Taxi od 99 zł
ModlinTransport.pl ok. 120 PLN
Korporacja Sawa Taxi od 159 zł

traffic-sign-6797_150

Propozycja  nr: 7 Własny samochód

Podróż własnym samochodem do Portu Lotniczego w Modlinie również jest możliwa. Jeśli jest ktoś to Cię zawiezie z pewnością przydadzą mu się poniższe informacje. Pierwsza droga, którą możemy dojechać do celu ma ponad 38 km i prowadzi drogą krajową numer 7 przez Łomianki.
Druga prowadzi m.in. przez miejscowości Jabłonna i Nowy Dwór Mazowiecki i liczy 42 kilometry. To jednak trasa, na której dopuszczalna prędkość jest mniejsza.

Dojazd przez Łomianki: http://goo.gl/maps/PA0kC
Dojazd przez Jabłonną i Nowy Dwór Mazowiecki: http://goo.gl/maps/DpY3s

Postój do 10 minut przez Portem Lotniczym jest bezpłatny. Godzina parkowania kosztuje 6 zł, dwie godziny 10 zł, a trzy 14 zł. Doba postoju kosztuje już 60 zł, dwie 70, a trzy 80 zł. Każda kolejna 15 zł. Parking pomieści 600 pojazdów.

Mamy nadzieję, że któraś z naszych propozycji przypadnie Wam do gustu. Jeśli już z której mieliście okazję skorzystać, podzielcie się swoimi wrażeniami. Wszystkim podróżnym życzymy szerokich lotów.

Podziel się:
 • googleplus
 • linkedin
 • tumblr
 • rss
 • pinterest
 • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 4 komentarze

 • josos pisze:

  Ja korzystam z transportu przez transportmodlin.pl. Jeszcze nigdy się nie spóźniełem i wiem, że nie muszę się o to martwić. Jeśli wyjeżdzamy razem z rodziną to oferują duże auto i zabieramy się wszyscy razem, a nie na dwie taxi jak to bywało kiedyś 😉 Ceny atrakcyjne, miła atmosfera podczas podrózy, super sprawa, polecam wszystkim 🙂

 • KrzysztofS124 pisze:

  Także jestem skłonny polecić transportmodlin.com Jeśli chodzi o podróż z małym dzieckiem jedyną alternatywą są bardzo drogie taksówki, wiec naprawdę nie warto przepłacać.

 • Sandra pisze:

  dla mnie też najlepsza opcja jest transportmodlin, zawsze wszystkim polecam i nikt nigdy nie narzeka 😀

 • Rafał Kaniecki pisze:

  Taksówkę możesz zamówić z wyprzedzeniem. Może być to wyprzedzenie kilkudniowe, wystarczy, że zadzwonisz na naszą infolinię. Ewentualnie jest także możliwość zamówienia transportu kilka godzin wcześniej. Do dyspozycji jest ok. kilkudziesięciu taksówek i kierowców. http://taxibusmodlin.pl/

 • Zostaw komentarz

  Chcesz wyrazić swoją opinię ?
  Zostaw odpowiedź!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *