SZUKAJ
Zdrowie
0

Macierzyństwo odchudza? Poród, karmienie piersią, codzienne obowiązki – zobacz, ile kalorii spalasz

Kiedy spodziewamy się dziecka, raczej staramy się oddalać od siebie myśli, skupiające się na bilansie kalorycznym. Żadna z mam nie powie, że macierzyństwo może służyć odchudzaniu. Będziesz zaskoczona ilością kalorii…

Macierzyństwo odchudza? Poród, karmienie piersią, codzienne obowiązki – zobacz, ile kalorii spalasz

Kiedy spodziewamy się dziecka, raczej staramy się oddalać od siebie myśli, skupiające się na bilansie kalorycznym. Żadna z mam nie powie, że macierzyństwo może służyć odchudzaniu. Będziesz zaskoczona ilością kalorii, które możesz spalić wykonując codzienne czynności. Przekonaj się sama!

 

Poród: nawet 10000 kalorii

 

Ilość kalorii, które tracimy zależy od czasu trwania samego porodu. Niewyobrażalny wysiłek fizyczny, parcie, pocenie się powoduje, że tracimy masę energii, a przy tym też i kalorie. Badania potwierdzają, że jest to około 2,3 kcal/min. To tyle samo, co spalamy podczasszybkiego marszu. Skoro poród trwa kilka godzin, to nasze ciało czuję się jak po przebyciu 40 kilometrowej trasy. Całkiem dobry wyniki, prawda?

 

Karmienie piersią: 300- 500 kalorii dziennie

 

Mimo, że karmienie piersią jest wpisane w kobiecą naturę, to nasz organizm nie jest przyzwyczajony do wytwarzania mleka, i wobec tego musi pracować na pełniejszych obrotach, by wyprodukować tyle pokarmu, aby móc zaspokoić głód malucha. Poza tym owa mieszanka zawiera w sobie dawkę energii, która pochodzi bezpośrednio od mamy. Nagromadzone kalorie dzielisz teraz ze swoim dzieckiem. Wejście w rolę matki, zmienia twój dotychczasowy styl życia, co może spowodować utratę wagi. Oczywiście musisz pamiętać, by nie uzupełnić  straconych kalorii na bieżąco, gdyż efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

 

Obowiązki mamy: ok. 200 kalorii na godzinę

 

Mimo, że bycie mamą to praca na cały etat,  ta informacja powinna Cię zadowolić. Przewijanie, kąpanie, podnoszenie zabawek, sprzątanie, ponoszenie, schylanie – to wszystko składa się na ruch. Dzięki temu Twoje kalorie szybko zostają spalone. Po takim maratonie możesz uciąć sobie drzemkę – a to kolejne 360 kalorii z głowy. I kto powiedział, że macierzyństwo tuczy?!

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *