SZUKAJ
Kultura
0

Mamuśkowe brzuszki bez upiększeń: Polki pokazują, co to znaczy macierzyństwo bez retuszu

Magazyn KoBBieciarnia zorganizował akcję społeczną pod hasłem „MAMY BRZUSZEK. Macierzyństwo bez retuszu”. Ma ona na celu organizować kobiety w lokalne grupy…

Mamuśkowe brzuszki bez upiększeń: Polki pokazują, co to znaczy macierzyństwo bez retuszu

Magazyn KoBBieciarnia zorganizował akcję społeczną pod hasłem „MAMY BRZUSZEK. Macierzyństwo bez retuszu”. Ma ona na celu organizować kobiety w lokalne grupy, w ramach których biorą one udział w sesjach fotograficznych, pokazując brzuszki po porodzie.

 

mamuskowe-brzuszki-bez-upiekszen2

 

Kobiety z całego kraju z dużym entuzjazmem odpowiedziały na apel, chcą być wolontariuszkami akcji, by moc pokazać jak wygląd macierzyństwo bez retuszu. Oprócz tego, że stanie się mamą wniosło w ich życie sporo radości i miłości, to odcisnęło również na ich ciele widoczne ślady – rozciągniętą skórę, wałeczki, rozstępy i blizny.

 mamuskowe-brzuszki-bez-upiekszen5

Organizatorki akcji promują trend bycia nieidealną matką, która ma prawo nie mieć siły, nie musi być ciągle uśmiechnięta, gdyż zmaga się z wieloma problemami: brakiem czasu,  snu, przewartościowaniem i dezorganizacją swojego dotychczasowego życia, nieumiejętnością odnalezienia się z nowej sytuacji, brakiem akceptacji swojego ciała. Ta akcja ma pokazać, że myślenie o narodzinach dziecka jako o największym i jednocześnie jedynym spełnieniu to mit. Wyretuszowane i wygładzone ciała młodych matek to już historia, ten trend ustępuje miejsca naturalnej kobiecości, która nie ma nic wspólne z perfekcją. Jednak wiążę się ona z samoakceptacją, pewnością siebie i miłością.

 

mamuskowe-brzuszki-bez-upiekszen4 

Poniżej możecie zobaczyć efekt czterech pierwszych sesji zdjęciowych  w 4 polskich miastach  i regionach (Ruda Śląska, Katowice, Lublin, Pomorze)  – Agatę Kreft-Ciesielską, Karolinę Bator i Magdalenę Rudą. To dopiero początek akcji, przed nami jeszcze wiele takich sesji.  Wszystkie mamy, które chcecie pokazać swoje pociągowe brzuszki przyłączcie się do akcji.

 

mamuskowe-brzuszki-bez-upiekszen3

 

mamuskowe-brzuszki-bez-upiekszen1

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *