SZUKAJ
Moda i Uroda
0

MATRIXYL- Nieprześcigniony wzór w walce ze starzeniem się skóry

Światowe targi surowcowe In-Cosmetics doceniły jego innowacyjność nadając medal 25-lecia. To bez wątpienia nieprześcigniony wzór w walce ze starzeniem się skóry…

MATRIXYL- Nieprześcigniony wzór w walce ze starzeniem się skóry

Światowe targi surowcowe In-Cosmetics doceniły jego innowacyjność nadając medal
25-lecia. To bez wątpienia nieprześcigniony wzór w walce ze starzeniem się skóry. Od lat, technolodzy na całym świecie starają się stworzyć coś tak dobrego jak on, niestety bezskutecznie. Czym dokładnie jest Matrixyl, jak powstał i przede wszystkim czemu zawdzięcza swe cudowne działanie, odpowiadamy poniżej.

Matrixyl, nazywany również prokolagenem, to peptyd opracowany oraz opatentowany przez Sedermę (światowej sławy laboratorium specjalizujące się w odkrywaniu innowacyjnych składników aktywnych na potrzeby przemysłu kosmetycznego). Jako peptyd, ma zdolność przenikania w głębsze warstwy skóry, dzięki znacznie mniejszym cząsteczkom zbudowanym z kilku, a nawet kilkunastu aminokwasów.

W naturalnym procesie starzenia się, ubywa w naszej skórze kolagenu oraz polisacharydów. Włókna elastyny ulegają osłabieniu, a w konsekwencji, skóra staje się sucha i zwiotczała. Aby korzystnie wpłynąć na jej kondycję i opóźnić proces starzenia, niezwykle ważne jest dogłębne nawilżenie. Na tym polega właśnie sekret Matrixylu.

Matrixyl nie dość, że nawilża i wnika do głębszych warstw naskórka, to jeszcze stymuluje komórki skóry do produkcji elastyny, kolagenu, fibronektyny oraz kwasu hialuronowego. W efekcie, powoduje wewnętrzny lifting skóry, innymi słowy zmniejsza ilość, głębokość i wielkość zmarszczek. Matrixyl ma jeszcze jedną nieocenioną zaletę. W przeciwieństwie do innych składników aktywnych działających przeciwzmarszczkowo, jak np. retinol, Matrixyl nie powoduje skutków ubocznych typu alergie, podrażnienia lub łuszczenie się skóry. Kosmetyki, które w składzie mają Matrixyl doskonale nadają się więc nawet do skóry bardzo wrażliwej.

Matrixyl stanowi główny składnik aktywny gamy BOTOLIFTX marki Mincer Pharma.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *