SZUKAJ
Kultura
0

Męska miłość do zwierząt- oczami kobiety

Może się to wydawać nieco zadziwiające, ale miłość do zwierząt to przez kobiety jedna z najbardziej pożądanych cech u mężczyzn. Większość kobiet twierdzi, że nie byłaby w stanie związać się z mężczyzną…

Może się to wydawać nieco zadziwiające, ale miłość do zwierząt to przez kobiety jedna z najbardziej pożądanych cech u mężczyzn. Większość kobiet twierdzi, że nie byłaby w stanie związać się z mężczyzną, który tej cechy nie posiada lub jest negatywnie nastawiony w stosunku do zwierząt. Miłość do zwierząt jest bardzo korzystną cechą, mówi o pewnej wrażliwości i odpowiedzialności za drugą istotę. W 2013 roku była przeprowadzona akcja ”Twardziele kochają zwierzęta” . Celem tej inicjatywy było pokazanie, że duży i silny mężczyzna tzw. twardy facet to niekoniecznie człowiek bez emocji, którego należy się bać. Wręcz przeciwnie, doskonale przedstawia wrażliwość, której nie należy się wstydzić.

miłość do zwierząt

Często nie zdajemy sobie sprawy jak nasze kochane pupile ubogacają nasze życie i czynią je zdrowszym. Obecność zwierząt wpływa nie tylko korzystnie na ludzki umysł, ale również na ciało. Podczas przytulania pupila nasze mięśnie się rozluźniają i spada w nas napięcie.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Może być naszym przyjacielem, przewodnikiem, a nawet lekarzem. Nie bezpodstawnie powstało to przysłowie. Nasze zwierzęta kochają nas bezwarunkowo, przebaczają i nie pamiętają win. Oczywiście przyjacielem człowieka nie koniecznie musi być pies. Ludzie przyjaźnią się różnymi gatunkami zwierząt: kotami, kaczkami, królikami, a nawet szczurami itp., są to ich nieodłączni towarzysze. Kontakt ze zwierzętami sprawia, że obniża nam się ciśnienie we krwi – działa na nas uspokajająco. Istnieją różne terapie z udziałem zwierząt, które są przydatne w poprawie zdrowia psychicznego jak i fizycznego. Wspólne spacery z naszymi zwierzętami motywują nas do przebywania na świeżym powietrzu. Single czują się mniej samotni i zawsze mają się komu wygadać mając pewność, że to zostanie między nim a jego ulubieńcem.

Zwierze może być również świetnym nauczycielem. Uczy nas odpowiedzialności oraz troski. U wielu kobiet, widzących mężczyznę ze swoim pupilem pojawia się myśl: Mężczyzna który potrafi zaopiekować się zwierzęciem równa się partner potrafiący zaopiekować się potomstwem.

Zwierze to nie zabawka

Pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie brać zwierzaka tylko dlatego, by przypodobać się drugiej osobie. Jeśli nie czujesz, że jesteś w stanie go pokochać i będziesz się nim opiekować. Biorąc pod swój dach nawet malutką myszkę musisz pamiętać, że nie jest to zabawka, którą możesz odstawić w kąt. Zwierzęta też odczuwają tęsknotę oraz cierpią, gdy ich ukochany właściciel oddaje je do schroniska. Jeżeli już podejmiesz decyzję o nowym członku rodziny bądź dla niego kochającym i odpowiedzialnym opiekunem.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *