SZUKAJ
Kultura
0

Jak miłość to koniecznie romantyczna? – realizm

Jak miłość to koniecznie romantyczna? Mężczyzna powinien dawać Ci szczęście, stabilizację, opiekę, obdarowywać prezentami i koniecznie być Twoją najlepszą przyjaciółką? Niezupełnie…

Jak miłość to koniecznie romantyczna? – realizm

Jak miłość to koniecznie romantyczna? Mężczyzna powinien dawać Ci szczęście, stabilizację, opiekę, obdarowywać prezentami i koniecznie być Twoją najlepszą przyjaciółką? Niezupełnie, życie nie jest jedną wielką komedią romantyczną. Poczytaj o mitach dotyczących miłości i dowiedz się, jak zbudować udany związek.

 

Spora część społeczeństwa wychodzi z założenia, że jeżeli ma to być miłość to koniecznie romantyczna, a później narzekają, że nikt do nich nie pasuje i do końca życia zostają singlami. Spójrzmy na sprawę realistycznie: spontaniczne wypady do luksusowych apartamentów czy hoteliku nad jeziorem, dziki seks na plaży i codziennie bukiet kwiatów wielkości dużej owcy tak bez okazji. Wszystkie te rzeczy stanowią podstawowe paliwo idealnego związku… jednak tylko w serialach. Jak jest w prawdziwym życiu?

 

Udany związek to taki, gdzie partnerzy znacznie mniej czasu poświęcają koncentracji na romantycznych gestach, a bardziej na ulepszaniu codzienności.

 

Druga połówka

 

Miłość to koniecznie romantyczna

 

Miłość to koniecznie romantyczna

 

Każdemu z nas została przypisana druga połówka…Gdzieś na świecie jest mężczyzna, który jest pisany  wyłącznie mi i tylko z nim mogę być szczęśliwa.

 

Podejście praktyczne

 

Na świecie jest cała masa osób z którymi moglibyśmy stworzyć udany związek. Należy pamiętać, że udany związek nie zależy od wyjątkowych cech naszego partnera, a od tego czy potrafimy stworzyć dobrą i zdrową relację. Czy jesteśmy w stanie przełamać własny egoizm na rzecz budowania wspólnoty.

 

W 2012 roku w magazynie ‘’Mass Communication” opublikowane interesujące badania, z których wynika, że im mocniej wierzymy w romantyczne historie z książek, filmów czy seriali, tym mniej angażujemy się w naszą aktualną i realistyczną sytuację.

 

Podsumowując: promowany od setek lat romantyzm, może stanowić jeden z najbardziej szkodliwych stereotypów, który stanowi blokadę do czerpania radości z tego co mamy i każe tęsknić za tym co nieosiągalne.

 

Zobacz również: Zdrada: jakie są przyczyny naszej niewierności?

 

Kłótnie w związku

 

Miłość to koniecznie romantyczna

 

Romantyzm

 

Dobre pary się nie kłócą

 

Podejście praktyczne

 

Jest zupełnie przeciwne do podejścia romantycznego, a mianowicie brak kłótni w związku świadczy o problemie z komunikacją. Jeżeli nie potrafisz wyartykułować swojemu partnerowi co Ci się nie podoba, to oznacza, że nie czujesz się w związku wystarczająco wolna. Tłumione napięcie prędzej czy później ujrzy światło dziennie z tym, że już w mniej przyjaznej atmosferze, a mianowicie pod wpływem niekontrolowanej eksplozji. Podchodź do kłótni z nastawieniem, że jest to pewna forma negocjacji, która ma na celu ulepszyć funkcjonowanie w związku, a nie pokonanie ‘’przeciwnika’’.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *