SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Miód na niedoskonałości i nie tylko

Jak donosi serwis Medical News Today ostatnimi czasy miód manuka stał się modnym sposobem na skuteczną walkę z trądzikiem…

Miód na niedoskonałości i nie tylko

Miód na niedoskonałości

 

Jak donosi serwis Medical News Today ostatnimi czasy miód manuka stał się modnym sposobem na skuteczną walkę z trądzikiem. Jak się okazuje niektóre miody, w tym manuka, działają przeciwzapalnie, a także przeciwbakteryjnie. Trzeba jednak uważać, gdyż miód jest higroskopijny, a co za tym idzie wysusza skórę. Nie od dziś wiadomo, że nie tylko ludzki organizm potrzebuje wody, bakterie również bez niej długo nie pożyją. Ze względu na działanie wysuszające miód na niedoskonałości należy stosować miejscowo. Nałóż kroplę miodu na pryszcza, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

 

Ale jaja

 

Czy wiesz, że wystarczy jeść 1 jajko dziennie, aby zmniejszyć ryzyko udaru mózgu aż o 26%? Jak wynika z badań w Polsce na udar mózgu choruje 60 tysięcy osób. Mniej więcej co 8-9 minut komuś zaczyna opadać kącik ust, drętwieje ręka czy noga, zaczynają się problemy z wypowiadaniem słów, a nawet przełykaniem, pojawia się silny ból głowy i problemy ze wzrokiem. Warto znać najczęstsze objawy udaru. Zapamiętaj je, bo nigdy nie wiadomo, kiedy ta wiedza może okazać się potrzebna. Jeżeli ktoś w Twoim towarzystwie zacznie mieć tego typu objawy, nie ma na co czekać – natychmiast dzwoń po pogotowie. Tutaj czas jest kluczowy!

 

Rak = wyrok?

 

Słyszysz ‘’rak’’ i myślisz wyrok śmierci? Jeszcze kilka lat temu faktycznie tak było, ale współczesna medycyna wreszcie potrafi skutecznie radzić sobie w większością nowotworów. Jako optymistyczny przykład wygranej walki z niegdyś wyrokiem śmierci jest historia Cobie Smulders, którą mogliśmy poznać między innymi w filmach ‘’Avengers’’ czy serialu ‘’Jak poznałem waszą matkę’’. W wieku lat 25 wykryto u niej guzy na jajnikach. Komórki nowotworowe zaatakowały również sąsiadujące węzły chłonne. Cobie oprócz kilku operacji, zmieniała również styl życia i udało się! Co ciekawe, po operacji urodziła dwoje dzieci.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *