SZUKAJ
Podróże
0

Może nad morze. Bałtyk, gdzie dziś najcieplejsza woda?

To na co turyści wypoczywający nad polskim morzem narzekają najczęściej to oczywiście, zimna woda. Kąpiel w Bałtyku jest dla odważnych…

Może nad morze. Bałtyk, gdzie dziś najcieplejsza woda?

To na co turyści wypoczywający nad polskim morzem narzekają najczęściej to oczywiście, zimna woda. Kąpiel w Bałtyku jest dla odważnych. Niektórzy są w stanie wytrzymać nieco dłużej, inni krócej, a są też tacy, którzy nawet nie podejmują wyzwania. Jak to jest z tym naszym morzem, czy Bałtyk wszędzie jest jednakowoż zimny? Prześledziliśmy internet w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie. Dzięki portalowi pogodynka udało się nam sprawdzić, gdzie dziś woda była najcieplejsza.

Fot. pogodynka.pl

Międzyzdroje zdecydowanie wysunęły się na prowadzenie, temperatura Bałtyku na dzień dzisiejszy wyniosła 18,1 °C. Zaraz za nimi Puck i Kołobrzeg. Na Helu dziś kąpiel była tylko dla odważnych. Jak widzimy, temperatura morza rzeczywiście jest zróżnicowana w zależności od miejscowości.

A

jak było w zeszłym roku?

W trakcie trwania wakacyjnego sezonu, czyli od połowy czerwca do końca sierpnia woda była najcieplejsza w Pucku (średnia temperatura wynosiła 20 °C), Świnoujściu (20,1°C) oraz Międzyzdrojach (19,2°C). Bałtyk najzimniejszy był natomiast w Ustce 17,°C.
Według ustaleń meteorologów Bałtyk osiąga swoje maksimum w sierpniu. Co zatem robić, jechać teraz, czy czekać do następnego miesiąca? Pogoda zmienną jest i przewidzieć się jej nie da. Nie mamy pewności, czy sierpień będzie słoneczny. Optymizmem napawa to, że temperatura Bałtyku rośnie. Pamiętajmy, że nie ważne gdzie, ale z kim. W dobrym towarzystwie nawet zimne wody Bałtyku nie są straszne. I tym optymistycznym akcentem zachęcamy Was do podzielnie się swoimi doświadczeniami.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *