SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Mythology – limitowana kolekcja t-shirtów od Medicine

Ostatnia odsłona sezonu AW15, to Mythology – kolekcja specjalna z nadrukami autorstwa Olgi Mulicy…

Mythology – limitowana kolekcja t-shirtów od Medicine

Ostatnia odsłona sezonu AW15, to Mythology – kolekcja specjalna z nadrukami autorstwa Olgi Mulicy.

Tym razem obiektem jej eksploracji stała się antyczna mitologia. Nie znajdziemy tu zwyczajnych przedruków ze starożytnych dzieł. Autorka jak zwykle zagląda głębiej i bawi się konwencją, odkrywając bardziej mroczne i kontrowersyjne motywy epoki.

Świat oczami Olgi jest jak puzzle – artystka rozkłada go na czynniki pierwsze i składa w inną, zaskakującą dla przeciętnego odbiorcy, formę, rezygnując ze standardowej interpretacji. W dodatku odnajduje piękno w elementach, które inni uznaliby za pospolite lub odrażające. Przejawem tego jest inspiracja biologią, której motywy często wplata w swoje projekty.

W ten sposób na t-shirtach pojawiają się antyczni wojownicy w gąszczu abstrakcyjnych ornamentów albo dostojne, mitologiczne postaci z czaszką zamiast głowy.

Złożoność kompozycji czyni nadruki ponadczasowymi oraz zachęca do podróży w głąb siebie i porzucenia rutyny na rzecz nowej, bardziej otwartej perspektywy patrzenia na świat.

Modele z tej kolekcji, obsypane czarem historii, to przejaw nowoczesnej, alternatywnej elegancji. Są tak dopracowane i zdobne, że stanowią centralny punkt stylizacji i nie wymagają użycia biżuterii. Niezobowiązujące, a przy tym szykowne – dlatego chętnie ubralibyśmy je na spotkania w gronie znajomych czy eventy, gdzie obowiązuje dress code typu smart casual.

Kolekcja Mythology dostępna w salonach Medicine już od 12 listopada 2015.

Fot: Materiały prasowe

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *