SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Na sukience napisała słowa, które usłyszała na temat swojego ciała: Niezwykły projekt, który uczy samoakceptacji

Gdy spojrzymy na tę sukienkę po raz pierwszy możemy odnieść wrażenie, że to zwykła biała sukienka z kolorowymi napisami. Jednak to, co widzimy nie znalazło się na niej przypadkiem…

Na sukience napisała słowa, które usłyszała na temat swojego ciała: Niezwykły projekt, który uczy samoakceptacji

Gdy spojrzymy na tę sukienkę po raz pierwszy możemy odnieść wrażenie,  że to zwykła biała sukienka z kolorowymi napisami. Jednak to, co widzimy nie znalazło się na  niej przypadkiem, każde z tych słów zostało  użyte jako ocena  wyglądu Jojo Oldham. I to właśnie ona stała się autorką owego projektu.

 

na-sukience-napisala-slowa-ktore-uslyszala-na-temat-swojego3

 

“Wstrętne słowa, które ludzie powiedzieli o moim wyglądzie już mnie nie ranią, ale utkwiły we mnie i zdecydowanie wpłynęły na sposób, w jaki myślę o sobie” – powiedziała Oldham. Wszystkie określenia na swój temat, które usłyszała z ust  innych ludzi przerobiła na wzór, który umieściła na sukience swojego projektu. Znajdziemy tam cały przekrój ocen od “oszałamiająca”, “wspaniała”, do “gruba” i “obrzydliwa”. Ta kreacja powstała jednak  nie  po to, by się nad sobą użalać i zwrócić uwagę na fakt, jak ludzie wobec drugiego człowieka potrafią być okropni i bezwzględni w swojej ocenie. Słowa potrafią ranić równie mocno jak czyny i pozostają w pamięci na długo, a my wypowiadamy je z taką łatwością. Sukienka ma jednak zachęcać do samoakceptacji mimo opinii  innych ludzi. Nigdy nie będziemy w stanie sprostać ocenie każdego.

 

 na-sukience-napisala-slowa-ktore-uslyszala-na-temat-swojego1

 

“Powinniśmy być w stanie kochać siebie bez względu na rozmiar naszych ciał i bez względu na to, co mówią inni” – mówi Oldham. Mimo, że droga do pokochania siebie może być wyboista i  kręta,   naprawdę warto nad tym popracować.  Jej droga jeszcze się nie skończyła. Cały proces zaburza nie tylko to, co my kobiety słyszymy z ust innych, ale również to co same myślimy na swój temat. Niekiedy to my najbardziej wpędzamy się w kompleksy.

 

na-sukience-napisala-slowa-ktore-uslyszala-na-temat-swojego2

 

Fot: lovelyjojos.com

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *