SZUKAJ
Zdrowie
0

Najnowsze odkrycie naukowców: Dziecko w łonie matki rozpoznaje twarze

Jeszcze kilka miesięcy temu cały świat uważał, że dziecko w łonie matki tylko i wyłącznie słyszy dźwięki. Jednak najnowsze badania naukowe dowodzą iż nie jest to jedyna umiejętność naszych jeszcze nienarodzonych dzieci.

Jeszcze kilka miesięcy temu cały świat uważał, że dziecko w łonie matki tylko i wyłącznie słyszy dźwięki. Jednak najnowsze badania naukowe dowodzą iż nie jest to jedyna umiejętność naszych jeszcze nienarodzonych dzieci. Dziecko w łonie matki rozpoznaje twarze!

 

 

 

 

Większość światowej klasy lekarzy twierdzi, że w temacie ciąży już nic ich nie zaskoczy. Okazuje się jednak, że za pomocą nowej technologii możemy odkryć oraz poznać nowe, zaskakujące i nieznane nikomu dotąd fakty. Ponad 90% kobiet spodziewających się dziecka już w pierwszych chwilach ciąży stara się nawiązywać kontakt ze swoim maleństwem, mówiąc do niego jak najwięcej. Głos matki uspokaja dziecko, dzięki czemu ułatwia mu pierwsze dni na świecie. W ten sposób tworzy się niesamowicie mocna więź. Jednak okazuje się, że dziecko w łonie matki nie tylko słyszy dźwięki, ale także rozpoznaje twarze.

 

 

Tak wynika z badań opublikowanych przez pismo medyczne Current Biology. Naukowcy do swoich badań wykorzystali 40 kobiet będących w trzecim trymestrze ciąży i obserwowali je za pomocą innowacyjnej technologii ultrasonograficznej. Dziecko w łonie matki miało przedstawione specjalną projekcję świateł przypominających kształt twarzy. Efekt badania był zaskakujący. Dosłownie wszystkie dzieci odwracały główkę w stronę świateł aż czterokrotnie częściej, aniżeli w przypadku świateł przedstawiających inny układ. Wyniki badań stały się wyjaśnieniem, dlaczego nowonarodzone dzieci największą uwagę zwracają na twarze. Niestety technicznie rzecz biorą dostrzeżenie twarzy matki przez płód może być wręcz niemożliwe.

 

 

Oczywiście najnowsze badania w żadnym stopniu nie sugerują, iż dziecko w łonie matki jest w stanie odróżnić niemalże wszystkie twarze, które go otaczają. Stały się one głównie kolejnym ogromnym krokiem umożliwiającym poznawanie kolejnych nieznanych nam dotąd faktów na temat ciąży.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *