SZUKAJ
Motoryzacja
0

New Warsaw już prawie gotowa!

Projekt New Warsaw opiera się na idei stworzenia nowego auta, które przywróci legendę polskiej motoryzacji, samochodu marki Warszawa…

New Warsaw już prawie gotowa!

Projekt New Warsaw opiera się na idei stworzenia nowego auta, które przywróci legendę polskiej motoryzacji, samochodu marki Warszawa. Jego pomysłodawcą jest Michał Koziołek, który w roku 2012 zrealizował projekt „Syrena na Euro”. Auto o wartości ponad 260 tys zł, maiło być zbudowane od podstaw, z trzylitrowym silnikiem o mocy prawie 300 KM.

Do projektu „New Warsaw Wratislavia” poza Michałem Koziołkiem dołączyli Michał Puchalski i Adam Mally, studenci Wrocławskiej Architektury, Łukasz Myszyński student Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych., Dawid Ozga, Jacek Śniadecki, Jacek Bodziony i Zbigniew Żelazny.

Model Nowej Warszawy został już zaprezentowany we Wrocławiu. Ostatecznie nowy samochód ma mieć 5-litrowy silnik V10 pod maską i rozwijać moc bliską 600 koni mechanicznych. Prędkość rozwijana od 0 do 100 km/h to w założeniach zaledwie 4,5 sekundy.

Po 40 latach przerwy auto ma szansę znów wyjechać na drogi w zupełnie odmiennym wydaniu. Możemy śmiało powiedzieć, że marzenia o w pełni polskim samochodzie niedługo się urzeczywistnią. Prototyp New Warsaw po wielu miesiącach przygotowań zaczyna przypominać najprawdziwsze auto. Parce posuwają się w tak szybkim tempie, że zdaniem twórców  jeżdżący prototyp zostanie pokazany za około pół roku. Aby udowodnić, że to nie tylko gołosłowne zapewnienia postanowili po raz kolejny pokazać szerszej publiczności efekt swojej pracy. Tym razem pojazd o nazwie New Warsaw, a właściwie jego model w skali 1:1, został zaprezentowany we Wrocławiu, w Galerii Handlowej wieżowca Sky Tower. Zainteresowanie może budzić fakt, że wystawiony model w towarzystwie klasycznej Warszawy 223, będzie można tam obejrzeć do 17 września.

Póki co możemy podziwiać jedynie projekt New Warsaw wykonany z włókna szklanego, wyposażony w takie detale jak 22-całowe koła, reflektory ledowe, grill wykonany ze stali, czy chromowane końcówki układu wydechowego. Masa auta ma nie przekroczyć 2000kg.
Zobaczcie jak się prezentuje projekt New Warsaw.

Fot: Projket New Warsaw, źródło: superauto24.se.pl

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *