SZUKAJ
Zdrowie
0

Nie lubisz sałatek? Sięgnij po świeże soki !

Jeśli nie przepadasz za sałatkami, sięgnij po świeżo wyciśnięte soki z warzyw oraz owoców. Dostarczą Ci one wszystkich potrzebnych składników odżywczych. I to właśnie w takiej formie, w której organizm może je najłatwiej przyswoić…

Nie lubisz sałatek? Sięgnij po świeże soki !

Jeśli nie przepadasz za sałatkami, sięgnij po świeżo wyciśnięte soki z warzyw oraz owoców. Dostarczą Ci one wszystkich potrzebnych składników odżywczych. I to właśnie w takiej formie, w której organizm może je najłatwiej przyswoić.

Prowadzenie zdrowego stylu życia jest możliwe nawet jeśli nie chcemy radykalnie zmieniać obecnej diety, albo nie chcemy uszczuplić naszego budżety poprzez kupowanie żywności z półki BIO. Dziś już mamy tą świadomość, że to właśnie niedobór jednych składników, a nadmiar innych w tym co jemy jest powodem większości chorób cywilizacyjnych. Warto wobec tego starać się wybierać produkty jak najmniej przetworzone, by niknąć nadmiar chemii. Jak i zadbać o dostawy świeżych warzyw i owoców dostarczających ważnych składników odżywczych. Co mają jednak mają począć osoby, które nie są wielbicielami zdrowych sałatek i surówek? Powinni zamienić je na wyciskane z warzyw i owoców świeże soki. Największą bowiem wartość w tym, co zjadamy mają składniki aktywne: organiczne minerały, witaminy, enzymy, chlorofil i flawonoidy. Oznaką aktywności materii ożywionej jest potencjał elektryczny, który charakteryzuje każdą żywą komórkę. Można go zmierzyć, wynosi on od 50 d 90 mV. Jest to różnica potencjałów pomiędzy wnętrzem komórki a płynami zewnątrzkomórkowymi. Tak zjonizowane struktury mają kolosalne znaczenie dla przyswajalności składników odżywczych. Właściwe odżywianie odbywa się tylko w jelicie cienkim.

Miliony gruczołów trawiennych pobierają tam substancje odżywcze z wcześniej przetworzonego przez układ pokarmowy pożywienia. Na tym etapie musi ono mieć już postać koloidalną, czyli być rozdrobnione do postaci emulsji, której każda molekuła obdarzona jest znakiem elektrycznym. Syntetyczne witaminy i przetworzone jedzenie nie posiadają takiej formy, choć układ pokarmowy częściowo jest w stanie ją nadać. Jeśli jednak tylko produkty przetworzone stawioną podstawę naszego odżywiania to energia witalna organizmu ulega znacznemu uszczupleniu i często brakuje jej w newralgicznych dla życia układach, takich jak choćby układ immunologiczny. Jeśli chcemy zmienić nasze preferencje żywieniowe powinniśmy postawić na świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne. Pomogą nam w tym specjalne wolnoobrotowe wyciskarki, które nie natleniają soków i zachowują ich subtelną zjonizowaną formę. Za takim podejściem idą same pozytywny. Nie musimy bowiem radykalnie zmieniać naszego menu, usuwamy z niego jedynie produkty wysoko przetworzone z udziałem chemii spożywczej, zapewnimy sobie tym samym niezbędne składniki odżywcze w łatwiejszej przyswajalnej formie. Natomiast aktywne enzymy roślinne dodatkowo pozwalają skutecznie uwolnić organizm od toksyn.

Soki są najskuteczniejszym regulatorem procesów metabolicznych. Stanowią one idealną profilaktykę zdrowotną oraz terapię dodatkową od chorób cywilizacyjnych, u podłoża których zawsze leży metabolizm. Świeży sok ma od razu formę zjonizowaną, z użycie dobrej wyciskarki jonizującej jeszcze tą formę oprawia. W efekcie do organizmu transportowane są tylko składniki odżywcze „upakowane” w kompleksy jonów mineralny, które w żadnym innym przypadku są równie przyswajalne. Wypicie pół litra soku warzywnego dziennie pokrywa dzienne zapotrzebowanie na substancje odżywcze. Pozytywne zmiany wprowadzania do diety odpowiednio wyciskanych świeżych soków możemy zaobserwować już po dwóch, trzech tygodniach. Zaczyna poprawiać się wygląd skóry i włosów, białka oczu nabierają żywej bieli, a regulacji ulegają procesy fizjologiczne. Po kilku następnych tygodniach poprawia się ogólny stan zdrowotny. To idealna recepta na to poprawienie naszego samopoczucia i zdrowia.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!