SZUKAJ
Kulinaria
0

Nie przytyć w Święta – to jest możliwe

Uważasz, że życiowym celem wszystkich babć, cioć jest ciągłe faszerowanie nas najbardziej kalorycznymi przysmakami? Jak nie przytyć w Święta?…

Nie przytyć w Święta – to jest możliwe

Ty również uważasz, że życiowym celem wszystkich babć, cioć jest ciągłe faszerowanie nas najbardziej kalorycznymi przysmakami? Jak stać się asertywną, nie jeść za dużo i nie przytyć w Święta? Skorzystaj z naszego rozwiązania.

 

Jak nie przytyć w święta i odmówić niektórych przysmaków przygotowanych przez naszą babcię czy mamę, a tym samym nie obrażając niczyich uczuć?

 

Tak naprawdę wszystko zależy od tego co znajduje się na stole. Jeżeli każda z potraw jest ociekającą tłuszczem bombą kaloryczną, to chyba nie masz innego wyjścia, jak spróbować każdej z nich – uważając przy tym na porcje. Pamiętaj, że jeden tuczący posiłek nie zrujnuje efektów Twojej diety, pod warunkiem, że nie będziesz nakładać gigantycznych porcji.

 

Zobacz również: Kurczak korzenny na Boże Narodzenie z mandarynkami

 

Zdecydowanie łatwiej jest spróbować po kawałeczku każdej z potraw, aniżeli tłumaczyć wszystkim, że raczej nie należą one do najzdrowszych – to z pewnością zepsuło by całą świąteczną atmosferę, a tym samym dałoby powód do gderania. Jak więc nie przytyć w Święta? Jeśli ciocia próbuję wcisnąć w Ciebie dodatkową porcję, nie miej najmniejszych skrupułów jej odmówić – nie powinno to nikogo urazić. Powiedz ładnie ‘’Dziękuję było pyszne, ale więcej nie zmieszczę’’.

 

Nie przytyć w Święta

 

Należy brać pod uwagę fakt, że na stole obok kalorycznych potraw mogą stać nieco zdrowsze wersje. Wtedy skorzystaj z opcji o poproszenie większej porcji dietetycznego posiłku, natomiast mniejszą tego bardziej tuczącego. Jeśli rodzina nie ma z tym najmniejszego problemu, Ty również możesz już wyluzować.

 

Jeśli jednak członkowie Twojej rodziny wciąż dręczą Cię pytaniem ‘’dlaczego nie chcesz spróbować smażonego karpika?’’. Pod żadnym pozorem nie mów, że zależy Ci by nie przytyć w Święta, po prostu wykręć się smakiem: ‘’Być może to dziwne, ale nie przepadam za tym błotnistym smakiem’’. Każdy ma prawo czegoś nie lubić, jeżeli jednak w zamian wybierzesz mniej kaloryczną rybę znajdującą się na stole, wszyscy powinni być zadowoleni.

 

Sprawa deseru ma się nieco inaczej: jeżeli nie masz ochoty go jeść, możesz po prostu powiedzieć, że nic więcej w siebie nie wciśniesz. Co prawdopodobnie nie będzie kłamstwem.

 

Zobacz również: Przepis na pyszne ciasto cytrynowe z polenty

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *