SZUKAJ
Gadżety
0

Nietypowe zastosowanie balsamu do ust

Balsam do ust to nieodzowny kosmetyk damskiej, ale i męskiej pielęgnacji. Częściej sięgamy po niego zimą, gdy nasze usta wymagają wzmożonego nawilżenia…

Nietypowe zastosowanie balsamu do ust

Balsam do ust to nieodzowny kosmetyk damskiej, ale i męskiej pielęgnacji. Częściej sięgamy po niego zimą, gdy nasze usta wymagają wzmożonego nawilżenia. Jak się okazuje ma on również dość nietypowe zastosowanie biorąc pod uwagę jego pierwotne przeznaczenie.

Zapobiega odmrożeniom twarzy – uwielbiasz jeździć na nartach, ale nienawidzisz nosić maski na twarzy. Przed wyjściem na stok posmaruj buzię balsamem do ust. Ochroni delikatną skórę przed odmrożeniem.

Nasmaruj zamek błyskawiczny – jeśli suwak zaciął się i trudno się zasuwa, posmaruj jego zęby niewielką ilością balsamu do ust. Teraz powinien bez kłopotu zapiąć się i rozpiąć.

Ułatw sobie wbijanie gwoździ – przed wbiciem gwoździ lub wkręcaniem śrub posmaruj je balsamem do ust. Dzięki temu łatwej wejdą w drewno.

Zatamuj krwawienie ranek po goleniu – ojej! Wszystko przez ten pośpiech! Znów się zaciąłeś. Posmaruj skaleczenie balsamem do ust. Krwawienie powinno natychmiast ustać.

Zapobiegnij zapiekaniu się żarówek w oprawkach – żarówki na zewnątrz budynków narażone są na działanie różnych czynników pogodowych i często trudno je odkręcić, gdy się przepalą. Przed wkręceniem nowej żarówki posmaruj jej gwint balsamem do ust. Dzięki temu nie zapiecze się i łatwiej ją wymienisz następnym razem.

Zmniejsz tracie – posmaruj prowadnice szuflad balsamem do ust, aby łatwiej je można było otwierać i zamykać.

Balsam i szminka do ust – eksperci od urody uważają, że nie należy smarować warg balsamem przed nałożeniem szminki. Balsam powoduje, że szminka źle przylega do skóry i łatwiej się ściera. Specjaliści polecają stosowanie specjalnych szminek z odżywką. Na noc można posmarować usta balsamem.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!