SZUKAJ
Gadżety
0

Nowa aplikacja dla chorych na Alzheimera

Alzheimer to niestety niezwykle uciążliwa choroba, która zazwyczaj zaczyna dawać o sobie znać w starszym wieku. Objawia się problemami z pamięcią oraz degradacją innych funkcji umysłowych…

Nowa aplikacja dla chorych na Alzheimera

 Alzheimer to niestety niezwykle uciążliwa choroba, która zazwyczaj zaczyna dawać o sobie znać w starszym wieku. Objawia się problemami z pamięcią oraz  degradacją innych funkcji umysłowych. Do tego stopnia, że chory zapomina kim jest i nie rozpoznaje ludzi z najbliższego otoczenia. Jest jak małe dziecko, które ciągle potrzebuje opieki. Mimo, że wciąż nie wymyślono lekarstwa na tą niszczącą ludzki umysł chorobę to Samsung postanowił wykorzystać technologię, by jak najbardziej ograniczyć jej skutki uboczne.

Współpracując z 3SG BBDO, koreański koncern stworzył aplikację na urządzenia mobilne, która ma umożliwić osobom chorym na Alzheimera zachowanie świadomości otaczającego ich środowiska poprzez identyfikację znajdujących się w pobliżu członków rodzin. A to wszystko dzięki łączności Bluetooth, która będzie nawiązywać łączność z pobliskimi osoba za pośrednictwem ich telefonów, dzięki czemu na urządzeniu chorej osoby wyświetli się zdjęcie wraz z informacją o członku rodziny, czy znajomym.

Pacjent w oparciu o wyświetlone dane  będzie mógł  łatwiej zorientować się kim jest i odnaleźć się w najbliższym otoczeniu. Aplikacja została już przetestowana przez Tunisian Alzheimer’s Association i opinie, które uzyskała są bardzo pozytywne. Oprogramowanie można już ściągnąć z Google Play Store.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!