SZUKAJ
Motoryzacja
0

Nowe wyniki badań: auta elektryczne mogą zastąpić aż 90 proc. samochodów z silnikiem spalinowym

Utarło się przekonanie, że zasięg aut elektrycznych na ten moment jest jeszcze dość mocno ograniczony. Naukowcy z MIT i Instytutu Santa Fe przeprowadzili jednak badania…

Nowe wyniki badań: auta elektryczne mogą zastąpić aż 90 proc. samochodów z silnikiem spalinowym

Utarło się przekonanie, że zasięg aut elektrycznych na ten moment jest jeszcze dość mocno ograniczony. Naukowcy z MIT i Instytutu Santa Fe przeprowadzili jednak badania, które wskazują, że  jest to błędne wyobrażenie. Bowiem już teraz auta elektryczne mogłyby zastąpić samochody z silnikiem spalinowym w 87 proc przypadków.

 

Z badań wynika, że w 87 proc. przypadków elektryczne auta byłby w stanie zastąpić pozostałe samochody nawet, jeśli w ciągnie dnia nie mielibyśmy możliwości na podładowanie baterii. Patrząc na to z innej perspektywy,  możemy pokusić się o stwierdzenie, że zaledwie 13 proc. używanych  przez nas samochodów w ciągu dnia przekracza zasięg, jaki w obecnej chwili dają akumulatory autom elektrycznym i  nie chodzi o te  z najwyższej półki.

 

Niniejsza analiza została przeprowadzona w USA. Jednak z powodzeniem powinna ona również znaleźć zastosowanie w krajach europejskich, gdyż u nas kierowcy na co dzień pokonują jednak mniejsze dystanse podczas swoich podróży. W Europie wszędzie jest nieco bliżej.

 

To jednak nie wystarczy,  by zmienić sposób myślenia zmotoryzowanych  i sprawić, aby kierowcy zaczęli przesiadać się na auta elektryczne. Jeśli pojemność baterii się nie zwiększy,  nie powstaną nowe technologie szybkiego ładowania. A to zamykała koło i opóźnia cały proces.

 

Źródło:  UCS

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *